12. 12. 2015

Dobova - Riko Ribnica 27:27 (14:15)

Tekma Dobova - Riko Ribnica se je v 14. krogu v 1. NLB leasing ligi končala brez zmagovalca. Dobovčani so v končnici tekme izničili zaostanek za Ribničani in končalo se je z rezultatom 27:27 (14:15).

DOBOVA - RIKO RIBNICA 27:27 (14:15)

Dobova - Športna dvorana, sodnika: Cvetko (Celje) in Teršek (Hrastnik).

Dobova: Vojin, Miklavčič 3, Dražetič 8 (4), Rožman, Humek, Seferović 2, Toporišič, M. Baznik, Kučič 3, Kaučič 3, Supančič, Koprivc 1, Mlakar, Hotko 7 (2), Blaževič.

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 6 (3), Fink 2, Celminš 2, Grebenc 5, Knavs, Henigman, Skušek 5 (3), Abrahamsberg, Nosan, Kljun, Batinič 1, Atanasov, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Dobova 7 (6), Riko Ribnica 7 (6).

Izključitve: Dobova 8 minut, Riko Ribnica 6 minut.

Rokometaši iz Dobove so v minulem krogu nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo ukanili favorizirane Ormožane. V dvoboju proti Ribničanom so po napeti končnici osvojili točko in jih imajo zdaj osem, gostje pa petnajst.

Gostujoči izbranci trenerja Roberta Beguša so bili večji del dvoboja v rahli prednosti, ki pa nikoli ni znašala več kot tri gole. Nazadnje je takšna razlika znašala pri rezultatu 20:17 v 38. minuti, a so jih Posavci po delnem rezultatu 3:0 v 42. minuti ujeli in izenačili na 20:20.

V zadnji tretjini tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, rokometaši iz dežele suhe robe pa so imeli dve minuti pred koncem dva gola prednosti (27:25), a gostitelji se niso predali, z dvema goloma Alena Dražetiča v zadnjih dveh minutah pa so osvojili točko in na svojih tleh presenetili še eno favorizirano zasedbo.

V domači ekipe se je poleg Dražetiča, ki je dosegel osem golov, izkazal še Izidor Hotko s sedmimi zadetki, v gostujoči pa je bil najbolj učinkovit Patrik Leban s šestimi goli.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu v sredo, 16. decembra, gostovala pri novomeški Krki, zasedba iz Ribnice pa bo v soboto, 19. decembra, gostila mariborski Branik.