12. 12. 2015

Istrabenz Plini Izola - Krka 21:28 (11:11)

Krka iz Novega mesta je v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi zmagala na gostovanju v Izoli. Dolenjci so na Primorskem nadigrali ekipo Istrabenz Plini Izola z rezultatom 28:21 (11:11).

ISTABENZ PLINI IZOLA - KRKA 21:28 (11:11)

Izola - Športna dvorana, sodnika: Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici) in Žitnik (Trebnje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Jurić 1, Čolić, Božič 4, Zorić-Stepančič 3, Selišnik 2, Žgavec 1, Čosić 4, Kecman, Redžić, Vuković, Gomezelj, Velkavrh 5, Konig 1, Madžarevič.

Krka: Baznik, Jeraj, L. Rašo 4, Jurečič 4, Lavrič 3, Didović 3, Pršina, Irman 1, Jakše 2, Udovč, Kovačič 2, D. Rašo, Furdi, Papež 8 (1), Orlič, Klobčar 1.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 2 (0), Krka 2 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Krka 6 minut.

Krka je bila še drugič v letošnji tekmovalni sezoni boljša od ekipe Istrabenz Plini Izola. Potem ko je v prvem krogu 1. NLB Leasing ligi v domači dvorani Marof zmagala z desetimi goli razlike (31:21), je tudi na gostovanju v Izoli visoko zmagala (28:21).

Toda tekma je bila večji del izenačena. Prvi polčas, v katerem so imeli igralci Krke večji del prednost gola ali dveh, se je po tridesetih minutah končal brez zmagovalca (11:11).

V 49. minuti je bilo 18:19 za Novomeščane, končnica tekme pa je minila v absolutni prevladi ekipe gostujočega trenerja Mirka Skoka. Gostje so v prelomnih trenutkih dvoboja zaigrali zelo preudarno, si štiri minute pred koncem priigrali neulovljivo prednost osmih golov (27:19) in tekmo odločili sebi v prid.

V dolenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Jernej Papež z osmimi, v primorski pa Andraž Velkavrh s petimi goli.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 16. decembra, gostila Dobovo, izolska pa bo v soboto, 19. decembra, gostovala v Sevnici.