12. 12. 2015

Trimo Trebnje - Koper 2013 24:23 (11:12)

Rokometaši Trima iz Trebnjega so se v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi pomerili z ekipo Koper 2013. Tekma v Trebnjem se je po napeti končnici končala z zmago domačih igralcev s 24:23 (11:12).

TRIMO TREBNJE - KOPER 2013  24:23 (11:12)

Trebnje - Dvorana OŠ, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Štrigl (Velenje).

Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Urbič, Djurdjević, Florjančič 3, Skol 1, Kotar 6 (3), Sušin 1, Željko, Potočnik 6, Udovič 1, Sašek, Pernovšek, Mlakar, T. Grandovec 6, Mikec.

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc, Grzentič 4, Krečič 1, Matijaševič, Gašperšič 1, Moljk, Gorela 6, Zugan, Rapotec 5, Smolnik 2, Sokolič 1, Marič, Ravlija, Bratkovič 1.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Koper 2013  0.

Izključitve: Trimo Trebnje 8 minut, Koper 2013  4 minute.

Na Dolenjskem je dolgo časa kazalo na zmago koprske ekipe, a je trebanjska zasedba v končnici razburljivega dvoboja zaigrala odlično in dosegla peto zmago v državnem prvenstvu. Primorska ekipa navzlic porazu v Trebnjem ostaja pri 18 točkah in visoko na prvenstveni lestvici.

Varovanci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so si v 25. minuti priigrali že kar pet golov prednosti (12:7), vendar so v končnici zaigrali neodgovorno, kar so gostitelji izkoristili in na odmor odšli z minimalnim zaostankom (11:12).

V sedmi minuti nadaljevanja so si Primorci priigrali štiri gole prednosti (16:12), v 43. minuti pa so imeli še vedno takšno prednost (19:15). V 50. minuti je njihova prednost še vedno znašala tri gole (22:19) in kazalo je na uspeh Koprčanov.

Toda Trebanjci so nato naredili delni rezultat 5:0 (tri gole je prispeval Tevž Grandovec) in v 58. minuti je bilo na semaforju 24:22 za Trimo. Koprčani so - potem ko več kot devet minut niso zatresli Trimove mreže - prek Jana Gorele v zadnji minuti zmanjšali na 23:24, a sta točki na koncu vseeno ostali v Trebnjem.

V zmagoviti ekipi so Matic Kotar, Gregor Potočnik in Tevž Grandovec dosegli po šest golov, toliko jih je poraženi zasedbi prispeval Jan Gorela.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Slovenj Gradec 2011, trebanjska pa bo gostovala pri ljubljanskemu Slovanu. Obe tekmi bosta v petek, 18. decembra.