16. 12. 2015

Krka - Dobova 34:25 (16:12)

Uvodno tekmo 15. kroga v 1. NLB Leasing ligi so odigrali rokometaši Krke in Dobove. V Novem mestu so se devete zmage v letošnji tekmovalni sezoni veselili igralci Krke, ki so zmagali z rezultatom 34:25 (16:12).

KRKA - DOBOVA 34:25 (16:12)

Krka - Športna dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

Krka: R. Baznik, L. Rašo 5, Jurečič 6 (1), Lavrič 1, Didovič 1, Pršina, Irman 4, Jeraj, Jakše 1, Udovč, Kovačič 2, D. Rašo 1, Furdi, Papež 7 (1), Orlič, Klobčar 6.

Dobova: Vojin, Miklavčič 4, Dražetič 2 (1), Rožman, Humek, Seferovič 5, Toporišič, M. Baznik, Kučič 5, Kaučič 2, Koprivc 6, Mlakar, Hotko 1, Blaževič.

Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Dobova 2 (4).

Izključitve: Krka 16 minut, Dobova 6 minut.

Rokometaši Krke so dvoboj v domači dvorani Marof slabše začeli in dopustili gostom vodstvo s 6:3 in 7:5. Nato pa so gostitelji vendarle našli svoj ritem igre, izenačili in gostom niso več dovolili, da bi ogrozili njihovo deveto zmago.

Za izenačenje na 7:7 je zadel Jernej Papež in domači so na odmor ob polčasu odšli s štirimi zadetki prednosti (16:12). Tudi v drugem delu tekme so varovanci domačega trenerja Mirka Skoka nadaljevali svojo ofenzivo in si v 35. minuti priigrali že šest golov prednosti (19:13).

Novomeščani so deset minut pred koncem vodili že za neulovljivih deset golov prednosti (30:20). Zmagovalec tekme je bil tako znan že veliko pred koncem dvoboja, krkaši pa so se to zmago prebili na tretje mesto (s tekmo več) in po številu točk izenačili z ekipo Urbanscape Loka (po 19).

V vrsti domačih je bil s sedmimi goli najbolj razpoložen Jernej Papež, Luka Koprivc jih je za Dobovo prispeval šest. Krka se bo v 16. krogu 6. februarja merila z Mariborom, isti dan bo Dobova v svoji dvorani pozdravila Sevnico.