12. 3. 2016

Kvalifikacije za EP 2016: Slovenke po napeti tekmi še drugič premagale Makedonke

Ženska reprezentanca Slovenije je v četrtem krogu skupine 4 v kvalifikacijah za nastop na letošnjem EP na Švedskem gostovala v Makedoniji. Slovenke so po napeti končnici zmagale z golom razlike, končni rezultat pa je bil 22:21 (11:10).

MAKEDONIJA - SLOVENIJA 21:22 (10:11)

Skopje - Dvorana Kale, gledalcev: 800, sodnika: Bolić in Hurich (oba Avstrija).

Makedonija: Antić, Petkovska, Stojanovska 5, Gakidova 4 (4), Veličkovska, Mitova, Beleska 1, Nolevska, Gjeorgijevska, Serafimovska, Nikolić, Keramičjeva, Jovanovska 1, Ristovska 4 (1), Livrinkič 2, Sazdovska 4.

Slovenija: Stefanišin, Marinček, Stanko 1, Ferfolja, Krhlikar 1, Gros 1, Krajnc, Jeriček 6, Čerenjak, Mavsar 7 (4), Lazović 5, Irman, Koren, Barič, Petrinja 1, Šon.

Sedemmetrovke: Makedonija 6 (5), Slovenija 4 (4).

Izključitve: Makedonija 6 minut, Slovenija 8 minut.

Rdeči karton: Keramičjeva (Makedonija, 16. minuta).

Slovenske rokometašice so se na četrtkovi tekmi v mariborski Lukni v kvalifikacijah za nastop na EP 2016 na Švedskem poigrale z Makedonkami in jih zanesljivo premagale s 35:17, na današnji povratni tekmi v razvpiti skopski dvorani Kale vselej hodile po robu. Na koncu so vendarle srečno prišle do načrtovanih točk v boju za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo med 4. in 18. decembrom v Stockholmu, Göteborgu, Malmöju, Kristianstadu in Helsingborgu.

Pred elitno slovensko izbrano vrsto je do konca kvalifikacij zelo zahtevna naloga. V začetku junija jo namreč čaka težko gostovanje v Črni gori in domača tekma s Hrvaško, na skandinavski turnir pa se bodo prebile po dve najboljši reprezentanci iz vseh sedmih kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena izbrana vrsta.

Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so bile na prvi medsebojni tekmi vsaj za razred ali dva boljše od Makedonk, na drugi tekmi pa so prikazale naravnost neprepoznavno predstavo. Od prve do zadnje minute so se mučile z gostiteljicami, ki od 16. minute naprej niso mogle računati na Teodoro Keramičjevo, ki je prejela rdeči karton.

Vendar tega Slovenke niso znale izrabiti sebi v prid, bojevite Makedonke so jim vselej dihale za ovratnik. Na velik odmor so se Slovenke, ki so v prvem polčasu nekajkrat vodile za dva gola (3:1, 5:3, 7:5, 8:6), podale z minimalno prednostjo enega (11:10).

Tudi v drugi polovici so bile slovenske rokometašice vselej v rahli rezultatski prednosti, a ta ni nikoli ni znašala več kot dva gola, nazadnje pri rezultatu 18:16 v 50. minuti. Makedonke so jih vselej dohitevale, v 54. minuti pa jih celo prehitele, ko je bil rezultat na semaforju 20:19 za domačo reprezentanco.

Slovenke so po zaostanku vendarle strnile svoje vrste in v prelomnih trenutkih dvoboja zaigrale nekoliko bolj zbrano ter si z golom Ane Petrinje poltretjo minuto pred koncem znova priigrale vodstvo 21:20. V izjemno razburljivi končnici so Makedonke poravnale na 21:21, slabo minuto pred koncem pa je Nina Jeriček dosegla odločilni gol za minimalno zmago Slovenije z 22:21.

Na tekmi tekmi v makedonski prestolnici je bila najbolj učinkovita Tamara Mavsar s sedmimi goli, Nina Jeriček pa je dosegla šest zadetkov.

V 4. krogu skupine 4 je na drugi tekmi reprezentanca Črne gore na domačem igrišču premagala Hrvaško z 31:29 (19:15).

Lestvica: 1. Hrvaška 6 točk, 2. Črna gora 6, 3. Slovenija 4, 4. Makedonija 0.