15. 9. 2016

Tretja zaporedna zmaga Celjanov v Ligi SEHA

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Ljubuškem v dramatični končnici prišli do tretje zaporedne zmage v tej sezoni Lige SEHA. Z 32:31 so bili boljši od Izviđača.

Oslabljeni Celjani - manjkali so Luka Žvižej, Ivan Gajić in Kristijan Bećiri - so v Hercegovini prikazali spremenljivo predstavo in porabili veliko energije za zmago v izdihljajih tekme. V prvi polovici tekme so si najvišji zaostanek priigrali v 14. minuti (3:6), a so gostitelje že šest minut kasneje ujeli (9:9). Bolj kritično je bilo v drugi polovici tekme. V 42. minuti je kazalo že na poraz slovenskih prvakov, ki pa so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste in naredili delni izid 5:0. V 49. minuti so tako izenačili na 25:25, šest minut kasneje pa po zadetku Blaža Janca povišali na 29:28.

V kaotični in dramatični končnici je trener Celjanov Branko Tamše dobrih trideset sekund pred zadnjim zvokom sirene zahteval minuto odmora, po prekršku nad Vidom Potekom so gostje iztržili sedemmetrovko, zmagoviti gol pa je zabil Gal Marguč.