7. 3. 2017

Velenjčani z zmago zaključili z nastopi v Ligi SEHA

Od nastopov v svoji krstni sezoni v Ligi SEHA se rokometaši Gorenja Velenja poslavljajo z odliko. Na gostovanju v Ljubuškem so dosegli svojo šesto zmago, potem ko so domači Izvidjač po zaslugi izvrstnega prvega polčasa odpravili s 36:32.

S tem uspehom so si velenjski rokometaši zagotovili končno 6. mesto v 10-članski druščini. K temu dosežku jim je isti dan na kasnejši tekmi pomagal tudi hrvaški Nexe, ki je v Našicah odpravil skopski Metalurg (27:22). Udeleženec Lige prvakov je tako s 16 točkami pristal na predzadnjem, devetem mestu, pred njim pa se s po 18 točkami nahajata prav Nexe in velenjsko moštvo, ki je višje uvrščeno zaradi boljšega razmerja med danimi in prejetimi zadetki na medsebojnih tekmah.

Izredno motivirana zasedba Boruta Plaskana je proti prvakom Bosne in Hercegovine izvrstno začela tekmo. Na krilih odličnega kapetana Nika Medveda, ki je že v prvih 14 minutah dosegel sedem zadetkov (7:7), je povedla s 13:6. Temu je sledil strelski mrk na obeh straneh, bolje pa so znova nadaljevali velenjski rokometaši in z dvema zaporednima goloma Blaža Kleča ob koncu 24. minute svojo prednost povišali že na +9 (18:9).

Izvidjač je v zadnji sekundi prvega polčasa svoj zaostanek znižal na šest zadetkov (14:20), z dobro igro pa nadaljeval tudi na uvodu drugega dela tekme. Slabo podajo Velenjčanov ob prehodu v napad je David Mandić ob koncu 34. minute kaznoval z zadetkom za 18:21, hitra minuta odmora trenerja Plaskana pa je ose za kratko le predramila. Medved (3) in Gregor Potočnik (1) sta z nizom 4:1 v naslednjih petih minutah poskrbela za šest golov naskoka (25:19), a tudi to ni zlomilo odpora žilavih domačinov.

Pri strelu Mandića s krila je bil Klemen Ferlin blizu obrambi, a se je žoga vendarle skotalila v gol in domači so v 46. minuti zaostajali le še za dva zadetka (23:25). Na takšno razliko so se nato približali še trikrat (24:26, 25:27, 26:28), nakar je v napadu stvari v svoje roke vzel Potočnik. S tremi zadetki je najprej osem minut pred koncem svoji ekipi priigral vodstvo z 31:27, v končnici pa prednost os, ki so jih skozi celotno tekmo glasno bodrili tudi zvesti navijači Šaleški graščaki, še dvakrat povišal na enako razliko (34:30, 35:31).

Prav Potočnik, ki po novoletnem premoru kaže izjemno pripravljenost, je bil na koncu z 12 goli (12:16) najboljši posameznik v ekipi črno-rumenih. Izredno se je izkazal tudi kapetan Medved, ki pred začetkom Lige NLB za prvaka znova lovi pravo formo. V Ljubuškem se je zaustavil pri 11 zadetkih, potem ko je svoj edini strel zgrešil ob izvajanju sedemmetrovke v 57. minuti. Oba sta s svojima izkupičkoma krepko izboljšala strelska rekorda v tej sezoni med regionalno druščino.

Gorenje Velenje do konca sezone sedaj čakajo le še nastopi v domačih tekmovanjih. V nedeljo, 19. marca, bodo ob 19. uri v domači Rdeči dvorani začeli borbe za naslov državnega prvaka. Prvi tekmeci bodo Ribničani. Sredi aprila bo sledil še boj za pokalno lovoriko.

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenja:
"Tekmo smo zasluženo zmagali. To nam je uspelo predvsem po zaslugi zelo dobro odigranega prvega polčasa, v katerem smo se v igri na obeh straneh igrišča držali vseh dogovorov. V nadaljevanju smo nato napravili nekaj tehničnih napak, igrali slabše v obrambi, obenem pa so bolje zaigrali tudi domači rokometaši. Posledica vsega je bila, da se je Izvidjač hitro približal, a za razliko od nekaterih preostalih tekem smo tokrat razliko uspeli zadržati in obračun mirno pripeljati h koncu. Čestitke fantom za prikazano. Uspešno smo zaključili zadnjo tekmo sezone v Ligi SEHA Gazprom, sedaj pa upamo še na ugoden razplet v Našicah, da obdržimo šesto mesto. Z mislimi se obračamo že proti državnemu prvenstvu. Do prvega preizkusa v Ligi NLB za prvaka nas loči še nekaj časa, zato verjamem, da se bomo dobro pripravili. Ob vsem moram poudariti, da sem izredno vesel, da v odločilni del sezone nekateri naši fantje stopajo izredno dobro pripravljeni."

Niko Medved, kapetan Gorenja Velenja:
"Prvi polčas smo odigrali po dogovorih, z dobro igro v obrambi in napadu. Po glavnem odmoru smo nato pobudo prepustili domačinom, ki jih je nekoliko ponesla tudi podpora s tribun. Uspeli so se nam približati, a ne bližje kot na dva, tri zadetke. Tekmo smo kljub temu mirno pripeljali do konca. Sedaj upamo še na ugoden razplet obračuna v Našicah ter da osvojimo končno šesto mesto v Ligi SEHA Gazprom. Posebna pohvala po tej tekmi gre znova našim zvestim navijačem Šaleškim graščakom, ki so se podali na dolgo pot v Ljubuški ter nas glasno vzpodbujali tudi v trenutkih, ko je bilo to najbolj potrebno. Hvala iz dna srca!"

LIGA SEHA, 14. KOLO:

Torek, 7. marca:
IZVIDJAČ CENTRAL OSIGURANJE : GORENJE VELENJE 32:36 (14:20)
Izvidjač CO: Ivanković (obrambe 7:28), Kvešić (2:15) in Eres (1:3) v vratih, Miličević, Grgić, Mandić 7, Čutura 3, Jarak 2 (2), A. Grbavac 7, Primorac, J. Grbavac 3, Raguz, Hrstić 5, Rodin 2, Nikolić 3, Pavlak.
Gorenje Velenje: Ferlin (obrambe 2:12) in Zaponšek (7:29) v vratih, Cehte, Medved 11 (4), Haseljić, Ovniček 3, Levc, Stojnić, Toskić 2, Mitrović 1, Potočnik 12, Golčar 3, Kleč 4, Gams, Nosan, Brumen.