12. 12. 2020

Velenjski rokometaši s petimi goli prednosti v Riihimäki

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala premagali Cocks s 30:25. Povratna tekma bo v soboto, 19. decembra, v Riihimäkiju.

Velenjski rokometaši so v drugem krogu evropskega pokala zanesljivo izločili italijansko Sieno s skupnim izidom 61:44, na današnji prvi tekmi tretjega kroga pa so z veliko več truda in napora strli odpor finskih tekmecev. Na koncu so slavili s petimi goli prednosti, odločitev o njihovem napredovanju v osmino finala pa bo znana po povratni tekmi, ki bo čez teden dni v deželi tisočerih jezer.

Igralci iz Šaleške doline so slabo odprli obračun v Rdeči dvorani, po zaostanku 2:4 pa so med 6. in 15. minuto naredili delni izid 6:1 in povedli z 8:5. Do 21. minute je bila tekma izenačena (9:8), končnica pa je minila v znamenju varovancev Zorana Jovičića, ki so prvo polovico tekme končali z vodstvom 16:11.

Velenjčani so v drugem polčasu prikazali toplo-hladno predstavo. Do 43. minute se je njihova prednost praktično stopila (19:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so vendarle strnili svoje vrste in v 51. minuti povedli s 26:21, to zalogo v zadetkih pa obdržali do konca dvoboja.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič z osmimi goli, Aleks in Miha Kavčič sta prispevala po šest zadetkov.