8. 3. 2020

Krka z zmago ujela Ormožane

V nedeljo sta bili odigrani zadnji tekmi 21. kroga Lige NLB. Krka se je po zmagi proti Urbanscape Loki (28:26) točkovno izenačila s šestouvrščenim Jeruzalemom Ormožem. Koper je s porazom proti Trimu Trebnjemu (27:28) skorajda povsem izgubil možnosti za preboj v Ligo za prvaka, medtem ko so njihovi tekmeci z uspehom poskočili na tretje mesto lestvice.

V Ligi NLB za prvaka je prosto le še eno mesto, do konca prvega dela pa večino ekip loči le še en preizkus. Šesto mesto, ki kot zadnje vodi v boje za prvaka, trenutno še vedno zasedajo Ormožani, ki jih v sredo, zaradi napake zapisnikarske mize, čaka ponovna tekma v Škofji Loki, konec tedna pa še obračun zadnjega kroga tekmovanja v Slovenj Gradcu.

Na sedmem mestu se z enakim številom točk (19) nahaja novomeška Krka, ki jo čaka le še preizkus pri drugouvrščeni Riko Ribnici. Novomeščani so z Ormožani za gol izgubili obe medsebojni tekmi, zato bi morali za preboj v Ligo za prvaka zbrati vsaj točko več.

Povsem vseh možnosti niso izgubili niti Koprčani, a so se te po nedeljskem porazu s Trebanjci zelo zmanjšale. Primorcem, ki bodo v zadnjem krogu gostovali na derbiju v Izoli, tekme za slovenskega prinaša le uvrstitev v krog treh ekip z enakim številom točk, skupaj z Jeruzalemom Ormožem in Krka. V to jih lahko popelje le zmaga na Obali, obenem pa bi morali Ormožani in Novomeščani izgubiti vse preostale tekme.

LIGA NLB, 21. KROG:

Nedelja, 8. marca:
RD KOPER : RK TRIMO TREBNJE 27:28 (12:13)
Avsec 5, Krečič, Marić in Sokolič (2) po 4; Cirar 6, Grbič, Udovič in DObovičnik po 4.

Igralec tekme: Leon Rašo (RK Trimo Trebnje).

Trebanjci so v Kopru le potrdili svojo uvrstitev v Ligo NLB za prvaka. V izenačeni borbi so premagali Koper, ki si je močno želel zmago za preboj med najboljšo šesterico. A na osmem mestu zdaj tekmo pred koncem Primorci za dve točki zaostajajo tako za Krko kot Jeruzalemom Ormožem, za nameček ima slednji še tekmo v dobrem, saj bo v sredo zaradi napake pri beleženju izida ponovil tekmo 15. kroga z Urbanscape Loko.

Ekipi sta v prvem polčasu prikazali izenačeno igro, domači so v uvodu tekme sicer povedli za dva, gosti pa pozneje tudi za tri zadetke, toda na glavni odmor so Koprčani in Trebanjci šli praktično poravnani.

V uvodu drugega dela pa je Dolenjcem spet uspelo uiti za tri gole, a vseeno se jim pozneje ni uspelo oddaljiti na varnejšo razdaljo. Koprčani so v 51. minuti izničili zaostanek po golu Grege Krečiča. Mrtvi tek se je nato nadaljeval do 55. minute, nato pa je Lan Grbič dvakrat zaporedoma zadel za goste, ki so povedli s 26:24.

Ko je Anže Dobovičnik v 57. minuti zadel za 27:24, je kazalo na miren zaključek Trebanjcev, a so tekmece v 59. minuti spet spustili blizu. Rok Marić je zadel za 26:27. Nato so gosti še zapravili svoj napad in dali priložnost domačim za izenačenje. To se je tudi zgodilo po golu Grege Krečiča, a je nato klonila tudi domača obramba za zadetek Uroša Udoviča in zmago Trebnjega.

Pri domačih je bil s petimi goli najboljši Jaka Avsec, pri gostih pa s šestimi Gal Cirar.

Koper bo v zadnjem, 22. krogu rednega dela v soboto gostoval v Izoli, Trebnje pa bo dan pozneje gostilo Celje.

IZJAVI PO TEKMI:

Aleksandar Tomić, rokometaš RK Trimo Trebnje:
"Kot smo pričakovali, je bila tekma zelo težka. Mi smo bili favorit le na papirju, kar se je pokazalo tudi na zelo izenačeni tekmi, zmagali smo le za zadetek. Kopru želim vso srečo na zadnji tekmi in upam, da se srečamo v končnici."

Jaka Avsec, rokometaš RD Koper:
"Ob polčasu smo izbrali misli in v drugi del stopili z agresivnejšo obrambo, ki pa je proti koncu nekoliko popuščala. Trebanjcem smo pustili preveč lahkih zadetkov. Uspeli smo se sicer približati, ampak ne dovolj za zmago ali vsaj remi."

MRK KRKA : RD URBANSCAPE LOKA 28:26 (12:13)
Kete 7 (1), Pršina 6; Jamnik 7 (2), Pipp 5.

Igralec tekme: Žiga Urbič (MRK Krka).

Na dvoboju sosedov na prvenstveni razpredelnici so Novomeščani lovili novo zmago, s katero bi Škofjeločanom dokončno ušli na razpredelnici na šest točk in priključek k šestouvrščenemu Ormožu.

V tesni tekmi sta ekipi začeli z vzponi in padci na obeh straneh. Dolenjci so začeli poletno, povedli s 4:1, nato pa v vsega treh minutah prejeli pet golov in zaostajali. Nato so vnovič večji del vodili gostitelji, v končnici pa so bili spretnejši gostje z Gorenjske in na odmor odšli z golom prednosti. Domači pa so po grobem prekršku ostali še brez Klemna Matka, ki je dobil rdeči karton.

Ekipi sta bili poravnani vse do 45. minute, ko so domači vodili z 21:20, pa čeprav so gostje ostali brez Aleksandra Atanasova, ki je ob tretji izključitvi "videl" rdeči karton. Kristijan Pršina in Jan Bevec pa sta nato poskrbela za vodstvo Krke s 23:20 in gostje prednosti niso več izničili. Najbližje so bili v 54. minuti, ko so znižali na 26:25.

Pri Krki je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Andraž Kete, na nasprotni strani je prav toliko golov dosegel Grega Jamnik.

Rokometaše Škofje Loke že v sredo čaka zaostala tekma 15. kroga proti Ormožu, Krkaše pa gostovanje v pokalu v Ljubljani. Konec tedna bo Krka v zadnjem krogu rednega dela gostovala v Ribnici, Škofjeločani pa bodo gostili Mariborčane.

Roman Zarabec, trener MRK Krka:
"Tekma je bila zelo težka, saj je bil vložek zelo velik. Namreč obe ekipi sta se še borili za uvrstitev med najboljših šest ekip v Ligi NLB. Na koncu smo vpisali zmago, katere sem zelo vesel, obenem pa je tudi dobra popotnica za sredino pokalno tekmo v Ljubljani. Čestitam fantom za nov uspeh".

Robert Beguš, trener RD Loka:
"Za obe ekipi je bila ta tekma zelo pomembna, žal pa smo mi naredili preveč napak in posledično zaradi tega je tudi težko zmagati. S tem porazom smo si zaprli vstop med najboljšo šesterico. Če bi danes zmagali, bi imeli še nekaj teoretičnih možnosti, tako pa bomo sedaj vse sile usmerili v zadnji krog proti ekipi Maribora."