6. 5. 2022

Petkova dvoboja Koprčanom in Mariborčanom

V petek sta bila odigrana dva dvoboja 24. kroga Lige NLB, zmagi pa sta pripadli Koprčanom in Mariborčanom.

Koprčani so na domačem parketu prepričljivo dobili dvoboj proti Herzu Šmartnemu (35:26), v Ormožu pa so zmago slavili Mariborčani. Rokometašem iz štajerske prestolnice je pripadel dvoboj na vročem Hardeku, končni rezultat je bil 29:25.

Ostalih pet dvobojev bo sledilo v soboto. Urbanscape Loka pričakuje Slovenjgradčane, SVIŠ Ivančna Gorica odhaja k LL Grosistu Slovanu, Ribničani bodo gostili Dobovo, Trebanjci se odpravljajo v Ljubljano, na sporedu pa bo tudi derbi Lige NLB med Celjani in Velenjčani.

LIGA NLB, 24. KROG:

petek, 6. maja:
RD KOPER : RD HERZ ŠMARTNO 35:26 (19:6)
Poklar 7 (3), Makuc 6; Avsec 9, Žižek 4.

Igralec tekme: Andraž Makuc (RD Koper)

Koprčani so zanesljivo premagali trenutno zadnjeuvrščene tekmece iz Šmartnega pri Litiji in se po nepolnem krogu po točkah izenačili s šestouvrščenimi tekmeci iz Slovenj Gradca.
Izbranci Bojana Čotarja so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme, po resni in odgovorni predstavi so na veliki odmor odšli z vodstvom 19:6. Gostitelji v drugem polčasu niso več igrali tako zavzeto kot v prvem delu tekme, končna razlika pa zgovorno priča o njihovi premoči na igrišču.
Pri domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Tine Poklar s sedmimi in Andraž Makuc s šestimi goli, pri gostih pa Jaka Avsec z devetimi in Jure Žižek s štirimi zadetki.
Ekipa Kopra bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, ekipa Herza Šmartnega pa Jeruzalem Ormož.

IZJAVA PO TEKMI

Bojan Čotar, trener Kopra:
"Čestitam fantom za več kot zasluženo zmago, predvsem pa za igro, ki so jo prikazali v prvem polčasu. Herzu Šmartnemu želim uspešne igre še naprej."

RK JERUZALEM ORMOŽ : RK MARIBOR BRANIK 25:29 (11:15)
Čudič (4), Ćirović (1) in Kosi (1) po 6; Budja 8, Janc 4.

Igralec tekme: Gregor Lorger (RK Maribor Branik)

Po prvi polovici tekme je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev Luke Žvižeja, ki so si v 22. minuti priigrali že lepo prednost osmih golov (22:14). Ormožani so do konca polčasa prepolovili razliko (11:15), v začetku drugega pa povsem zadihali za ovratnik Mariborčanov (14:15, 15:16 in 16:17). Sredi polčasa so se rokometaši iz štajerske prestolnice le zbrali in po dveh zaporednih golih Filipa Jerenca povedli z 22:17. V končnici dvoboja si niso privoščili novega padca v igri, v obeh smereh so zaigrali resno in odgovorno ter dosegli enajsto zmago v tej sezoni.
V mariborski ekipi sta bila najbolj učinkovita Izidor Budja z osmimi in Mitja Janc s štirimi goli, v ormoški pa so Bojan Čudič, Tilen Kosi in Nik Ćirović dosegli po šest zadetkov.
Zasedba Jeruzalema Ormoža bo v prihodnjem krogu gostovala v Šmartnem pri Litiji, mariborska ekipa pa bo gostila LL Grosist Slovan.

David Bogadi, rokometaš Jeruzalema Ormoža:
"Zaslužena zmaga Mariborčanov na Hardeku. Vsake serije je enkrat konec in zdaj je čas za novo. Žal smo bili preveč živčni, kar nas je drago stalo. Prevečkrat smo streljali na gol iz neizdelanih akcij. Hvala navijačem, da so nas podpirali do konca, čeprav nam ni šlo vse po načrtih."

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Držali smo se dogovora pred tekmo in zasluženo osvojili dve točki na vročem Hardeku. Tekmo smo odlično začeli in tudi končali. Čestitke ekipi!"