20. 5. 2022

Domača zmaga Trebanjcev, remi v Mariboru

Po četrtkovi zmagi Velenjčanov so v petek zmago na svoj račun dodali tudi Trebanjci, ki še ostajajo v igri za naslov državnih prvakov. Obračun med Mariborčani in Slovanovci se je končal z remijem.

Rokometaši Trima Trebnjega so si odločilno prednost priigrali v prvem polčasu (16:9), do konca so jo le še ubranili. Na zadnji domači tekmi v tej sezoni so zabeležili zmago (32:28) in se tako poslovili od svojih navijačev. Na domačem terenu pa je nekoliko spodletelo Mariborčanom. Še tri minute pred koncem so imeli dva gola prednosti, na koncu pa so izvlekli točko (28:28).

V soboto sledijo tekme med Koprom in Urbanscapom Loko, Herzem Šmartnim in Jeruzalemom Ormožem, SVIŠ Ivančno Gorico in Rikom Ribnico ter Dobovo in Celjem Pivovarno Laško.

LIGA NLB, 25. KROG:

petek, 20. maja:
RK TRIMO TREBNJE : RK SLOVENJ GRADEC 2011 32:28 (16:9)
Višček 7, Potočnik 4; Štumpfl 10 (5), Šol 6 (1).

Igralec tekme: Lovro Višček (RK Trimo Trebnje)

Rokometaši Trima Trebnjega so dosegli še 19. zmago v tej sezoni Lige NLB, s katero so se vodilnim Celjanom približali na dve točki in obdržali teoretične možnosti za naslov prvaka. Za to potrebujejo dve zmagi in dva spodrsljaja vodilnih Celjanov. S Slovenjgradčani, ki se borijo za četrto mesto in Evropo, niso imeli večjih težav.
Izenačen je bil le začetek tekme. Gostje so vodili z 1:0 in 2:1, ekipi sta bili zadnjič poravnani pri izidu 5:5. Gregor Potočnik je nato začel in končal serijo petih zaporednih golov gostiteljev, polčas pa se je končal z izidom 16:9. V drugem delu je prednost narasla na deset golov, ob koncu pa so jo Korošci po zaslugi izključitev trebanjskih rokometašev in sedemmetrovk znižali. A zmage varovancev Uroša Zormana niso nevarneje ogrozili.
Pri Trebanjcih, pri katerih so se med strelce vpisali vsi igralci razen Marka Kotarja, tudi Luka Kocjančič, ki se je na tekmi poslovil od domačih navijačev, saj končuje kariero, je bil s sedmimi goli strelsko najbolj razpoložen Lovro Višček, pri gostih jih je Uroš Štumpfl dosegel deset.
V zadnjem krogu bodo Trebanjci gostovali v Škofji Loki, Slovenj Gradec 2011 bo gostil Gorenje Velenje. Velenjčani bodo tudi tekmeci Trima Trebnjega na zaostali tekmi 14. kroga.

Urh Brana, vratar Trima Trebnjega:
"Od domačih navijačev smo se poslovili z zmago. Čestitke soigralcem za prikazano igro. Prednost smo ohranjali skozi celotno srečanje in tekmo dobili s podporo najzvestejšega občinstva."

Žiga Lesjak, rokometaš Slovenj Gradca 2011:
"Čestitke Trebanjcem za zasluženo zmago. Lepo je bilo igrati pred tako polnimi tribunami. Gremo dalje proti koncu sezone."

RK MARIBOR BRANIK : RD LL GROSIST SLOVAN 28:28 (14:12)
Sok 7 (4), Janc 6; Stopar in Tufegdžić (2) po 6.

Igralec tekme: Žiga Stopar (RD LL Grosist Slovan)

Maribor Branik in LL Grosist Slovan sta si v predzadnjem krogu razdelila po točko. Mariborčani so si s tem skorajda zagotovili najmanj osmo mesto, Ljubljančani pa so za zdaj na enajstem, a z veliko prednostjo pred 12. rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice.
Dvoboj je bil od samega začetka izenačen. Gostje so si sicer priigrali dva gola prednosti (7:5), a so nato Mariborčani z delnim izidom 8:3 povedli za tri, na odmor pa odšli z dvema zadetkoma prednosti (14:12). Drugi polčas so bolje začeli gostitelji in vse do zadnje četrtine dvoboja vztrajali pri prednosti treh zadetkov, nato pa so Ljubljančani hitro izničili zaostanek. Maribor Branik je imel še tri minute pred koncem dva gola naskoka, a je vse skupaj zapravil, LL Grosist Slovan pa je v zadnji minuti povedel (28:27). Za izenačenje in delitev plena je nato tik pred koncem poskrbel Leon Gregorič s svojim tretjim golom na tekmi.
Pri izbrancih Luke Žvižeja je bil s sedmimi zadetki najbolj učinkovit Tadej Sok, enega manj je dosegel Mitja Janc. Pri gostih sta izstopala Aleksa Tufegdžić in Žiga Stopar s po šestimi goli.
Maribor Branik bo v zadnjem krogu gostoval pri Riku Ribnici, LL Grosist Slovan pa bo doma gostil Herz Šmartno.

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Na trenutke nismo bili osredotočeni, kar je razlog za napake v napadu in obrambi. Celo tekmo smo vodili, nato pa so se stvari obrnile. Na koncu smo prišli do točke. Dvigniti moramo glave, izgubili nismo, pred nami pa je še ena tekma. Za Ribničane se moramo kljub vsem težavam, ki jih imamo, dobro pripraviti."

Aleš Repina, trener LL Grosista Slovana:
"Gostiteljem bi čestital za izredno pošteno tekmo. Za zmago smo na koncu naredili preveč tehničnih napak, tekmecem smo podarili preveč žog. Že v prvem polčasu smo jih izgubili deset, tudi sredi drugega smo še delali napake, nato pa smo se vendarle sestavili. Enim in drugim je zmanjkalo nekaj sreče, a mislim, da je rezultat pravičen.”