20. 5. 2022

Krimovke do tesne zmage v Celju

Rokometašice Krima Mercatorja so v petek gostovale v Celju, kjer so zabeležile 24. zmago v tej sezoni 1. ženske rokometne lige. Z dvema točkama v žepu pa se z gostovanja v Ljubljani vračajo tudi Izolanke.

Krimovke so se morale za novo zmago močno potruditi. V celjskem Golovcu je bil obračun še dve minuti pred koncem izenačen (27:27), nato pa je za zmago zadela Andrea Lekić. Slovensko prestolnico so v petek obiskale Izolanke, ki so bile za tri gole boljše od rokometašic Olimpije (27:24).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 1. - 4. MESTO:

petek, 20. maja:
ŽRK Z'DEŽELE : RK KRIM MERCATOR 27:28 (12:14)
Strnad 7 (1), Regner 5 (1); Posavec 6, Gros (2) in Lekić (2) po 5.

Ekipi Z'dežele in Krima Mercatorja sta postregli z izjemno izenačeno predstavo. Ljubljančanke so prvič na tekmi povedle v sedmi minuti, ko je za 4:3 zadela Paula Posavec. V nadaljevanju si izbranke Nataše Derepasko niso uspele priigrati ugodnejše zaloge zadetkov. Najvišjo prednost, tri gole, so imele v končnici prvega dela srečanja, ko je semafor kazal 14:11. V drugi polčas so gostiteljice vstopile nekoliko zadržano in tako tekmicam dovolile, da so se nekoliko oddaljile. V 35. minuti so imele pet golov naskoka (19:14), kar pa so Celjanke uspele izničiti. Devet minut so potrebovale, da so izid poravnale na 20:20, kasneje pa je za vodstvo izbrank Miše Marinček zadela Katarina Regner (21:20). Sledila je napeta končnica, kjer so kratko potegnile gostiteljice. Dve minuti pred koncem je bil izid še poravnan (27:27), nato pa je padel le še en zadetek. Za novo zmago Krimovk - že 24. v tej sezoni 1. ženske rokometne lige - je zadela Andrea Lekić.
Anika Strnad je bila s sedmimi goli strelsko najbolj učinkovita v zasedbi Z'dežele, za Ljubljančanke je en gol manj dosegla Paula Posavec.

Miša Marinček, trenerka Z'dežele:
"Zdi se, kot da nam je sreča v zadnjih krogih obrnila hrbet. Škoda, da smo po tako dobri predstavi ostali brez točk. Upam, da nam bo na prihodnji tekmi, ki je pomembna v boju za medalje, uspelo priti do pozitivnega rezultata."

Ana Gros, rokometašica Krima Mercatorja:
"Nismo bile na pravi ravni. Naredile smo preveč napak v napadu, v obrambi pa smo preveč popuščale. Pomembno je, da smo tekmo pripeljale do konca in zmagale."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 9. - 12. MESTO:

RK OLIMPIJA : ŽRK TRGO ABC IZOLA 24:27 (12:14)
Berzelak (1) in Bukvič (1) po 5, Treven 10, Taeng On Čokelc 4.

V športni dvorani Kodeljevo so za dva gola najprej povedle gostiteljice (2:0), Izolanke so v šesti minuti izenačile na 2:2, devet minut pozneje pa so imele že tri gole naskoka (6:3). Višje zaloge si niso priigrale, so pa prednost v svojih rokah držale vse do konca prvega polčasa (14:12). Tudi na uvodu drugega se izbrankam Boruta Hrena ni uspelo odlepiti. Lea Berzelak je v 36. minuti izid poravnala na 17:17. Gostje so nato znova stopile na plin, naredile delni izid 4:1 in si pred zaključkom priigrale ugodnejšo prednost. Tri zadetke naskoka so obdržale do konca.
V domači zasedbi sta bili strelsko najbolj učinkoviti Lea Berzelak in Tjaša Bukvič s petimi goli, deset pa jih je za Izolanke dosegla Teja Treven.
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (1. - 4. mesto)