Show menu

Intervjuji - Sep 2009

17. 9. 2009

Vodstvo moške reprezentance v nedeljo na derbiju MIK 1. lige v Mariboru

17. 9. 2009 - Prvi mož slovenske moške članske reprezentance Zvonimir "Noka" Serdarušić v teh dneh pospešeno pripravlja reprezentančni seznam za prvi zbor rokometašev, ki bo konec oktobra. Selektor si bo skupaj z direktorjem moških reprezentanc Romanom Pungartnikom v nedeljo ogledal derbi drugega kroga MIK 1. lige, ko se bosta v Mariboru pomerila Gorenje Velenje in Celje PL.
15. 9. 2009

Intervju z Ivico Rimanićem

15. 9. 2009 - Slovensko žensko rokometno reprezentanco v kratkem čakajo kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu 2010. Pred tem bo selektor Ivica Rimanić, ki je poleti prevzel vodenje ekipe, z izbrankami opravil priprave ter odigral nekaj prijateljskih tekem. O prvih občutkih v novi vlogi, pripravah ter kvalifikacijah smo se pogovarjali s hrvaškim strategom.
15. 9. 2009

V rubriki Intervju gostuje selektor slovenske ženske članske reprezentance Ivica Rimanić

15. 9. 2009 - Pred sobotnim zborom slovenske ženske članske reprezentance smo se pogovarjali s selektorjem Ivico Rimanićem, ki v intervjuju razkrije marsikaj zanimivega. Pred njim in dekleti je teden dni skupnih priprav, že oktobra pa sta na sporedu prvi dve kvalifiakcijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2010 na Danskem in Norveškem. Vabljeni k branju!
14. 9. 2009

Evropska rokometna zveza predstavila zaključni turnir četverice lige prvakov

14. 9. 2009 - Evropska rokometna zveza je na prizorišču zaključnega turnirja četverice ("final 4") v Kölnu predstavila prenovljen sistem elitnega evropskega rokometnega tekmovanja za moške, ki po njihovem prepričanju prinaša veliko več rokometnih užitkov in napetosti. Legendarni švedski rokometaš Stefan Lövgren je postal ambasador zaključnega turnirja.
14. 9. 2009

Začenja se sedma sezona projekta "Rokomet moja igra"

14. 9. 2009 - Glede na priljubljenost in zanimanje otrok za rokometno igro ter velik in pozitiven odziv osnovnih šol, Rokometna zveza Slovenije s sodelovanjem Ministrstva za šolstvo in šport že sedmo leto organizira tekmovanje v mini rokometu, ki je najbolj množično šolsko rokometno tekmovanje v Sloveniji.
12. 9. 2009

Rokometašice ekipe Zagorje GEN-I zmagale tudi doma in napredovale v drugi krog pokala EHF

12. 9. 2009 - Ekipa Zagorja GEN-I je na povratni tekmi prvega kroga pokala Evropske rokometne zveze proti belgijskemu Antwerpnu v domači dvorani le še potrdila uvrstitev v drugi krog tega tekmovanja, v katerem se bo pridružila Celeii Žalec. Zagorjanke so na prvi tekmi v Antwerpnu zmagale z 32:25, na drugi pa so bile boljše kar s 43:24 (24:12).
11. 9. 2009

Znane ure in sodniški pari za tekme šestnajstine finala Pokala Pivovarne Union za moške

11. 9. 2009 - Tekme šestnajstine finala Pokala Pivovarne Union za moške bodo v sredo, 23. septembra. Zdaj so znane natančne ure in sodniški pari za vseh enajst tekem.
10. 9. 2009

Prva liga MIK se lahko začne, klubi in sodniki dosegli dogovor, a le za prva dva kroga

10. 9. 2009 - Združenje rokometnih prvoligašev Slovenije (ZROPS) in Zveza društev rokometnih sodnikov Slovenije (ZDRSS) sta bila tik pred začetkom MIK 1. lige na različnih bregovih. Po posredovanju Rokometne zveze Slovenije na čelu s predsednikom Franjem Bobincem so danes prvoligaški klubi in sodniška organizacija le sklenili dogovor in jutri s prvim krogom začenjajo tekmovanje.

Državni prvaki iz Velenja bodo dve tekmi MIK 1. lige igrali v Mariboru

10. 9. 2009 - Zaradi kazni iz minule tekmovalne sezone, ki rokometašem Gorenja Velenja prepoveduje igrati dve tekmi na domačem terenu, so se pri RK Gorenje Velenje odločili, da bodo prvi domači tekmi odigrali v mariborski dvorani Tabor. "Ose" so dobile kazen v začetku maja, ko je na obračunu med Gorenjem in Cimosom Koprom prišlo do incidenta in pretepa v Rdeči dvorani.
10. 9. 2009

Krim Mercator uspešno štartal v regionalni ligi

10. 9. 2009 - Rokometašice Krima Mercatorja so uspešno začele z nastopi v regionalni rokometni ligi. V prvem krogu so v Ljubljani premagale avstrijski Hypo Niederoesterrreich s 33:31 (18:16).