Show menu

Intervjuji - Nov 2019

21. 11. 2019

Točka proti Japonski za začetek pripravljalnega turnirja

21. 11. 2019 - Na prvi tekmi mednarodnega pripravljalnega turnirja "Japan Cup 2019" v Tokiu je slovenska ženska članska reprezentanca iztržila neodločen izid. Proti Japonkam so izbranke Uroša Bregarja ubranile zadnji napad za končnih 28:28.
Več

Gorenje Velenje z zmago skočilo pred Dobovo

21. 11. 2019 - S tekmama v Celju in Velenju se je v sredo začelo 11. kolo Lige NLB. Gorenje Velenje je na obračunu sosedov s prvenstvene lestvice gostilo Dobovo. Po zmagi z 29:25 so se ose v osvojenih točkah izenačile s tekmeci in jih zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi zadetki na četrtek mestu lestvice tudi prehitele. Celje Pivovarna Laško medtem po polovici prvega dela tekmovanja ostaja pri polnem izkupičku. V dvorani Zlatorog so Štajerci v zadnjih 16 minutah in pol pripravili delni niz 8:2, ki jih je popeljal do zmage proti trenutno tretjeuvrščenemu Trimu iz Trebnjega (30:22).
Več
20. 11. 2019

Mariborčani evropsko sezono nadaljujejo na Portugalskem

20. 11. 2019 - Pred rokometaši mariborskega Branika je nov evropski izziv. Vijoličasti bodo v tem tednu odigrali obe tekmi 3. kroga tekmovanja EHF Challenge Cup, nasprotnik Maribora pa je portugalska Madeira, ki bo gostila oba obračuna.
Več
18. 11. 2019

Slovenke začele s pripravami na šesto svetovno prvenstvo

18. 11. 2019 - Slovenska ženska članska reprezentanca se je v ponedeljek zbrala v Mariboru, kjer je začela priprave na letošnje svetovno prvenstvo na Japonskem. Izbranke Uroša Bregarja se na Štajerskem ne bodo dolgo zadržale, saj bodo po večernem treningu že naslednji dan preko Dunaja odpotovale v Azijo.
Več
17. 11. 2019

Dobova strla odpor Mariborčanov

17. 11. 2019 - S tekmama v Dobovi in Slovenj Gradcu se je v nedeljo sklenil 10. krog Lige NLB. Obračun na Štajerskem je postregel z napeto končnico, ki se je uspešneje razpletla za gostitelje. Ti so na koncu strli odpor Maribor Branika s 25:24. Na drugi tekmi slovenski prvaki iz Celja domačim povratnikom med elito niso dali možnosti za presenečenje (31:18) in dosedanji del tekmovanja končujejo s polnim izkupičkom.
Več

Drama na Kodeljevem Švedinjam

17. 11. 2019 - Rokometašice Krima Mercatorja so v 6. krogu skupine D lige prvakinj izgubile proti švedskemu Sävehofu s 26:28 (12:14) in bodo z dvema točkama nadaljevale tekmovanje v drugem krogu, kamer se je ob Sävehofu iz Krimove skupine uvrstil tudi madžarski Györ.
Več
16. 11. 2019

Velenjčani v Skopje z odlično popotnico

16. 11. 2019 - Zasedba Gorenja Velenja je z odliko opravila "prvi polčas" dvoboja za preboj v skupinski del Pokala EHF. Izbranci Zorana Jovičića so v domači Rdeči dvorani skopski Metalurg z odličnim drugim polčasom odpravili s 24:19. Povratna tekma 3. kroga kvalifikacij bo na sporedu prihodnjo nedeljo v Severni Makedoniji.
Več

Ribničani po preobratu ostajajo drugi

16. 11. 2019 - Rokometaši Riko Ribnice po preobratu v zadnji četrtini tekme ostajajo tik pod vrhom lestvice Lige NLB. Na domačem parketu so bili z 32:29 boljši od Ormožanov. Pomemben skalp je v soboto uspela zabeležiti tudi Krka, ki se je po uspehu v Škofji Loki (29:26) pred zadnjima tekmama uspela zavihteti na šesto mesto lestvice.
Več
15. 11. 2019

Celjanke v končnici izvlekle celo kožo

15. 11. 2019 - S petkovo tekmo na Obali se je v 1. A državni rokometni ligi za članice začel 9. krog. ŽURK Koper je vodil skorajda tri četrtine tekme, v 57. minuti je bil izid poravnan na 21:21, nato pa so rokometašice Z'dežele stopile v ospredje in slavile zmago s 23:21. Večina preostalih tekem kroga sledi v soboto. Tedaj si bosta v Ljubljani nasproti stala RK Krim Mercator in ŽRK Mlinotest Ajdovščina, ki v dosedanjem delu tekmovanja edina še ne poznata poraza.
Več

Trimo Trebnje ostaja v vrhu Lige NLB

15. 11. 2019 - Rokometaši RK Trimo Trebnje s sedmo zmago v sezoni ostajajo v vrhu lestvice Lige NLB. Pred polnimi tribunami domače dvorane so v 10. kolu RD Koper premagali s 30:27. Z 11 zadetki se je izkazal Dino Hamidović. Preostale tekme kola bodo na sporedu ta vikend.