Show menu

Intervjuji - Mar 2020

13. 3. 2020

Kvalifikacijski tekmi članic z Nemčijo prestavljeni!

13. 3. 2020 - Konec tega meseca bi morala slovenska ženska članska reprezentanca odigrati tekmi 2. ciklusa kvalifikacij za nastop na letošnjem evropskem prvenstvu proti Nemčiji. Zaradi vsesplošne ohromitve dogajanja po svetu zaradi koronavirusa so se pri evropski rokometni zvezi (EHF) odločili, da dvoboje prestavijo v letošnji junij.
12. 3. 2020

Prekinitev vseh tekmovanj pod okriljem RZS

12. 3. 2020 - Vodstvo Rokometne zveze Slovenije je sprejela odločitev, da vključno z 12. marcem 2020 do nadaljnjega prekinja vsa tekmovanje v vseh članskih ligah in tekmovanju mladih.
FOTO: Dominik Pekeč, 11. 3. 2020

Sevnica in LL grosist Slovan po presenečenjih v četrtfinale Pokala Slovenije

FOTO: Dominik Pekeč, 11. 3. 2020 - Po sredinih tekmah je znanih sedem izmed osmih udeležencev četrtfinala Pokala Slovenije. Za presenečenji sta poskrbeli zasedbi Sevnice in LL Grosista Slovana, ki sta iz tekmovanja izločili tekmece, ki tekmujejo v rang višji slovenski rokometni ligi. Poleg slednjih so se napredovanja razveselili še rokometaši Gorenja Velenja, Slovenj Gradca 2011, Maribora Branika, Celja Pivovarne Laško in Krke.
11. 3. 2020

Novomeščanke po remiju bližje Ligi za prvaka

11. 3. 2020 - V sredo sta bili v državnem prvenstvu za članice na sporedu dve zaostali tekmi. V Celju so se rokometašice Z'dežele in Krke razšle z neodločenim izidom (22:22), Krimovke pa so na domačem igrišču z 32:24 odpravile Zelene doline Žalec.
11. 3. 2020

Gaber ostaja član Pick Szegeda

11. 3. 2020 - Madžarsko moštvo Pick Szeged, ki nastopa tudi v elitni Ligi prvakov, bo tudi v prihodnjih sezonah imelo močan slovenski pridih. Potem ko je sodelovanje z madžarskimi pokalnimi prvaki in državnimi podprvaki pred tedni podaljšal Dean Bombač, se je za enak korak odločil tudi Matej Gaber. Tudi 28-letni in 198 centimetrov visoki krožni napadalec bo v Szegedu ostal vsaj do poletja 2024.
10. 3. 2020

Vse tekme pod okriljem RZS brez gledalcev

10. 3. 2020 - Vodstva lig so sprejela sklep, da se do nadaljnjega vse tekme v okviru tekmovanj Rokometne zveze Slovenije, igrajo brez prisotnosti gledalcev. Na tekmi je dovoljena prisotnost nujnega osebja za izvedbo tekme. Sklep je bil sprejet skladno z ukrepi Sveta za nacionalno varnost za zajezitev širjenja korona virusa COVIF-19 ter odredbo o prepovedi zbiranja, ki je znižala dovoljeno mejo s 500 na 100 udeležencev in želje, da se zaščiti igralce/igralke in delavce v rokometu.
10. 3. 2020

Na priprave pred tekmama z Nemčijo vabljenih 24 rokometašic

10. 3. 2020 - Konec tega meseca rokometno žensko člansko reprezentanco čaka drugi ciklus kvalifikacij za nastop na decembrskem evropskem prvenstvu. Izbranke Uroša Bregarja se bodo v njem dvakrat pomerile z Nemkami. Slovenski selektor je na priprave pred tekmama povabil 24 rokometašic.
9. 3. 2020

Za svetovno prvenstvo Slovenci junija proti Srbom

9. 3. 2020 - Slovenska moška članska reprezentanca se bo v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu pomerila s Srbijo. Kvalifikacijski tekmi za preboj na januarski mundial v Egiptu bosta na sporedu junija.
9. 3. 2020

Tekme Lige NLB in Pokala Slovenije brez gledalcev

9. 3. 2020 - Predsedstvo Lige NLB (1. A slovenske rokometne lige) in vodstvo tekmovanj pod okriljem Rokometne zveze Slovenije sta se zaradi preventivnega ravnanja odločila, da bodo do preklica vse tekme Lige NLB in Pokala Slovenije potekale zaprte za javnost.
8. 3. 2020

Krka z zmago ujela Ormožane

8. 3. 2020 - V nedeljo sta bili odigrani zadnji tekmi 21. kroga Lige NLB. Krka se je po zmagi proti Urbanscape Loki (28:26) točkovno izenačila s šestouvrščenim Jeruzalemom Ormožem. Koper je s porazom proti Trimu Trebnjemu (27:28) skorajda povsem izgubil možnosti za preboj v Ligo za prvaka, medtem ko so njihovi tekmeci z uspehom poskočili na tretje mesto lestvice.