Show menu

Zgodovina EP

Nastopi kadetov na evropskih prvenstvih

EP 2018 Hrvaška - 9. mesto

PRVI DEL, SKUPINA C (Varaždin)

1. krog, 9. avgust:
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 21:29 (11:17)
Slovenija:
Čirović 6, Kosec 5, Jezernik 3, Drobež 2, Grbič 2, Blagotinšek 1, Grobelnik 1, Rakita, Budja, Glavan, Grmšek, Juričan, Kljun, Pipp, Šiško, Tajnik, trener: Janez Klemenčič.

2. krog, 10. avgust:
POLJSKA : SLOVENIJA 22:32 (10:17)
Slovenija:
 Grobelnik 9, Jezernik 5, Tajnik 5, Grbič 3, Budja 2, Drobež 2, Kljun 2, Kosec 2, Pipp 2, Blagotinšek, Čirović, Glavan, Grmšek, Rakita, Šiško, trener: Janez Klemenčič.

3. krog, 12. avgust:
SLOVENIJA : ISLANDIJA 24:28 (8:15)
Slovenija:
 Kljun 6, Šiško 4, Tajnik 3, Drobež 2, Grobelnik 2, Jezernik 2, Rakita 2, Blagotinšek 1, Budja 1, Pipp 1, Čirović, Glavan, Grbič, Grmšek, Kosec, Logar, trener: Janez Klemenčič.

DRUGI DEL, SKUPINA I1 ZA RAZVRSTITEV OD 9. MESTA NAPREJ (Varaždin)

1. krog, 14. avgust:
MADŽARSKA : SLOVENIJA 29:20 (18:10)
Slovenija: 
Jezernik 3, Blagotinšek 3, Drobež 3, Kljun 3, Kosec 2, Rakita 2, Tajnik 2, Čirović 1, Grobelnik 1, Budja, Glavan, Grmšek, Jerlah, Logar, Šiško, trener: Janez Klemenčič.

2. krog, 15. avgust:
SLOVENIJA : RUSIJA 29:21 (17:13)
Slovenija:
 Kljun 6, Grbič 5, Jezernik 5, Čirović 4, Grobelnik 3, Kosec 3, Tajnik 2, Rakita 1, Logar, Blagotinšek, Budja, Drobež, Glavan, Grmšek, Jerlah, Šiško, trener: Janez Klemenčič.

KONČNICA (Koprivnica)

Za razvrstitev od 9. do 12. mesta, 17. avgust:
NORVEŠKA : SLOVENIJA 19:28 (12:8)
Slovenija: 
Jezernik 7, Čirović 5, Šiško 5, Rakita 3, Tajnik 3, Grbič 2, Grobelnik 2, Budja 1, Blagotinšek, Drobež, Glavan, Grmšek, Jerlah, Kljun, Kosec, Logar, trener: Janez Klemenčič.

Tekma za 9. mesto, 18. avgust:
SLOVENIJA : MADŽARSKA 26:23 (16:10)
Slovenija: Tajnik 6, Jerlah 5, Šiško 4, Grbič 4, Jezarnik 4, Čirovič 2, Budja 1, Blagotinšek, Drobež, Glavan, Grmšek, Grobelnik, Kosec, Logar, Rakita, trener: Janez Klemenčič.

EP 2016 Hrvaška - 4. mesto

PRVI DEL, SKUPINA B (Zagreb)

1. krog, 11. avgust:
SLOVENIJA : SLOVAŠKA 30:17 (14:8)
Slovenija:
Kosi 6, Ocvirk 6, Rozman 5, Makuc 4, Gartner 3, Hodžen 2, Ma. Kotar 2, Kavčič 1, Ozmec 1, Dobaj, Drobež, Ferjan, Mi. Kotar, Novak, Pipp, Žabić, trener: Benjami Teraš.

2. krog, 12. avgust:
RUSIJA : SLOVENIJA 27:33 (12:14)
Slovenija:
Kosi 8, Ocvirk 6, Rozman 6, Novak 3, Kavčič 2, Makuc 2, Drobež 1, Gartner 1, Ma. Kotar 1, Mi. Kotar 1, Ozmec 1, Žabić 1, Dobaj, Ferjan, Horžen, Pipp, trener: Benjami Teraš.

3. krog, 14. avgust:
DANSKA : SLOVENIJA 23:31 (14:16)
Slovenija:
Kosi 8, Novak 6, Ozmec 4, Gartner 2, Kavčič 2, Makuc 2, Ocvirk 2, Pipp 2, Rozman 2, Horžen 1, Dobaj, Drobež, Ferjan, Ma. Kotar, Mi. Kotar, Žabić, trener: Benjami Teraš.

DRUGI DEL, SKUPINA M1 (Zagreb)

1. krog, 16. avgust:
FRANCIJA : SLOVENIJA 39:33 (22:14)
Slovenija:
Ocvirk 7, Makuc 4, Rozman 4, Drobež 3, Kosi 3, Gartner 2, Ma. Kotar 2, Novak 2, Ozmec 2, Pipp 2, Horžen 1, Mi. Kotar 1, Dobaj, Ferjan, Kavčič, Žabić, trener: Benjami Teraš.

2. krog, 17. avgust:
SLOVENIJA : ŠPANIJA 25:24 (12:12)
Slovenija:
Kosi 8, Ocvirk 8, Ozmec 3, Novak 2, Rozman 2, Horžen 1, Ma. Kotar 1, Dobaj, Drobež, Ferjan, Gartner, Mi. Kotar, Kunst, Makuc, Pipp, Žabić, trener: Benjami Teraš.

KONČNICA (Koprivnica)

Polfinale, 19. avgust:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 40:36 (21:17)
Slovenija:
Mi. Kotar 6, Ocvirk 6, Kosi 5, Ma. Kotar 5, Makuc 5, Horžen 3, Rozman 3, Novak 2, Gartner 1, Dobaj, Drobež, Ferjan, Kunst, Pipp, Žabić.

Tekma za 3. mesto, 21. avgust:
NEMČIJA : SLOVENIJA 32:31 (9:12, 22:22, 26:26) - po podaljšku
Slovenija:
Rozman 9, Kosi 5, Ozmec 5, Ocvirk 4, Horžen 2, Makuc 2, Novak 2, Ma. Kotar 1, Mi. Kotar 1, Ferjan, Dobaj, Drobež, Gartner, Kunst, Pipp, Žabić.

EP 2012 Avstrija - 5. mesto

Slovenija Srbija 42:38 (20:15)
Slovenija Danska 25:29 (12:15)
Slovenija Finska 41:33 (20:18)
Slovenija Španija 37:39 (19:21)
Slovenija Hrvaška 42:33 (20:15)
Slovenija Belorusija 36:27 (16:09)
Slovenija Avstrija 30:24 (16:08)

EP 2010 Črna gora - 8. mesto

Slovenija Islandija 34:31 (15:15)
Slovenija Češka 37:35 (17:14)
Slovenija Švica 30:27 (14:15)
Slovenija Nemčija 20:27 (10:13)
Slovenija Španija 23:24 (11:16)
Slovenija Srbija 30:33 (18:15)
Slovenija Švedska 30:35 (11:13)

EP 2008 Češka - 9. mesto

Slovenija Srbija 28:25 (13:11)
Slovenija Madžarska 34:25 (18:07)
Slovenija Češka 33:31 (17:17)
Slovenija Finska 43:31 (22:09)
Slovenija Srbija 36:20 (17:11)
Slovenija Norveška 24:25 (11:15)
Slovenija Francija 23:26 (09:19)

EP 2006 Estonija - 13. mesto

Slovenija Avstrija 39:38 (19:18)
Slovenija Rusija 37:27 (19:18)
Slovenija Češka 30:44 (17:19)
Slovenija Estonija 34:39 (15:18)
Slovenija Švedska 26:49 (09:25)
Slovenija Turčija 34:35 (16:17)
Slovenija Slovaška 34:34 (20:18)

EP 2004 Srbija - 4. mesto

Slovenija Danska 27:25 (15:14)
Slovenija Srbija in Črna gora 38:39 (34:34, 28:28, 10:16)
Slovenija Belorusija 26:25 (11:12)
Slovenija Danska 27:24 (15:11)
Slovenija Rusija 30:26 (14:14)
Slovenija Nemčija 28:27 (12:15)
Slovenija Švica 36:24 (20:08)

EP 2001 Luxemburg - 7. mesto

Slovenija Francija 27:26 (15:13)
Slovenija Danska 22:22 (13:07)
Slovenija Islandija 27:28 (10:11)
Slovenija Luksemburg 30:27 (14:14)
Slovenija Romunija 22:28 (09:10)
Slovenija Avstrija 36:32 (20:17)

EP 1999 Portugalska - 5. mesto

Slovenija Poljska 31:28 (15:14)
Slovenija Portugalska 29:28 (13:13)
Slovenija Francija 36:27 (16:13)
Slovenija Danska 27:33 (13:17)
Slovenija Rusija 31:28 (14:13)
Slovenija Norveška 29:25 (12:17)

EP 1997 Estonija - 5. mesto

Slovenija Izrael 32:27 (19:09)
Slovenija Jugoslavija 32:31 (16:18)
Slovenija Švedska 24:26 (13:14)
Slovenija Ukrajina 26:24 (11:13)
Slovenija Grčija 23:29 (12:14)
Slovenija Danska 30:29 (12:11)

Odprta evropska prvenstva

OEP 2009 - 1. mesto

Slovenija Portugalska 29:28 (15:15)
Slovenija Norveška 27:25 (18:9)
Slovenija Ukrajina 28:21 (16:12)
Slovenija Madžarska 25:17 (12:8)
Slovenija Moldavija 27:14 (15:6)
Slovenija Izrael 22:16 (13:5)
Slovenija Nizozemska 23:16 (10:8)