Show menu

Zgodovina EP

Nastopi mladincev na evropskih prvenstvih

EP 2018 - 1. mesto

PRVI DEL, SKUPINA B (CELJE, DVORANA GOLOVEC)

1. krog, 19. julij:
SLOVENIJA : NORVEŠKA 27:19 (11:9)
Slovenija:
Ocvirk 5, Kosi 4, Makuc 4, Kotar 3, Kunst 3, Horžen 2, Novak 2, Dobovičnik 1, Kavčič 1, Rozman 1, Žabić 1, Dobaj, Ferjan, Mazej, Ozmec, Pipp, trener: Saša Prapotnik.

2. krog, 20. julij:
IZRAEL : SLOVENIJA 24:28 (13:15)
Slovenija:
Ocvirk 11, Kosi 6, Horžen 2, Kotar 2, Makuc 2, Dobovičnik 1, Mazej, Novak 1, Pipp 1, Žabić 1, Dobaj, ferjan, Kavčič, Kunst, Ozmec, Rozman trener: Saša Prapotnik.

3. krog, 22. julij:
SLOVENIJA : SRBIJA 27:23 (14:13)
Slovenija:
Ocvirk 12, Mazej 4, Kotar 3, Kavčič 2, Makuc 2, Novak 2, Žabić 2, Dobaj, Dobovičnik, Ferjan, Horžen, Kosi, Kunst, Ozmec, Pipp, Rozman,  trener: Saša Prapotnik.

DRUGI DEL, SKUPINA M1 (DVORANA ZLATOROG)

1. krog, 24. julij:
NEMČIJA : SLOVENIJA 26:22 (9:11)
Slovenija: Ocvirk 7, Mazej 5, Kotar 3, Makuc 2, Novak 2, Rozman 2, Horžen 1, Dobaj, Dobovičnik, Ferjan, Kavčič, Kosi, Kunst, Ozmec, Pipp, Žabić, trener: Saša Prapotnik.

2. krog, 25. julij:
SLOVENIJA : ISLANDIJA 25:21 (14:10)
Slovenija: Horžen 5, Ocvirk 5, Kotar 3, Makuc 3, Novak 3, Kavčič 2, Rozman 2, Mazej 1, Ozmec 1, Dobaj, Dobovičnik, Ferjan, Horvat, Kunst, Pipp, Žabić, trener: Saša Prapotnik.

KONČNICA (DVORANA ZLATOROG)

Polfinale, 27. julij:
PORTUGALSKA : SLOVENIJA 25:27 (15:14)
Slovenija:
Novak 7, Ocvirk 6, Kavčič 3, Kotar 3, Makuc 3, Kosi 2, Mazej 1, Rozman 1, Žabić 1, Dobaj, Ferjan, Horvat, Horžen, Kunst, Ozmec, Pipp, trener: Saša Prapotnik.

Finale, 29. julij:
FRANCIJA : SLOVENIJA 30:31 (16:15)
Slovenija:
Ocvirk 11, Horžen 6, Kotar 6, Kosi 5, Kavčič 1, Novak 1, Rozman 1, Dobaj, Ferjan, Horvat, Kunst, Makuc, Mazej, Ozmec, Pipp, Žabić, trener: Saša Prapotnik.

EP 2016 - 11. mesto

PRVI DEL, SKUPINA B (DANSKA, VAMDRUP)

1. krog, 28. julij:
ŠPANIJA : SLOVENIJA 21:20 (9:10)
Slovenija:
Kastelic, Malus 6, Marguč 5, Planinc 4, Grošelj 3, Sokolič 1, Stojnić 1, Cvetko, Kavčič, Leben, Moljk, Rašo, Stopar, Urbič, Velkavrh, Zugan, trener: Slavko Ivezič.

2. krog, 29. julij:
SLOVENIJA : ISLANDIJA 19:23 (8:10)
Slovenija:
Rašo 3, Malus 5, Kavič 3, Sokolič 3, Planinc 2, Grošelj 1, Stojnić 1, Stopar 1, Cvetko, Kastelic, Leben, Marguč, Moljk, Urbič, Velkavrh, Zugan, trener: Slavko Ivezič.

3. krog, 31. julij:
SLOVENIJA : RUSIJA 32:25 (13:13)
Slovenija:
Marguč 8, Grošelj 6, Malus 5, Rašo 3, Sokolič 3, Stojnić 3, Cvetko 2, Plainc 1, Zugan 1, Kastelic, Kavčič, Leben, Moljk, Stopar, Urbič, Velkavrh, trener: Slavko Ivezič.

DRUGI DEL, RAZVRSTITEV OD 9. DO 16. MESTA, SKUPINA I1 (DANSKA, VAMDRUP)

1. krog, 2. avgust:
ŠVICA : SLOVENIJA 31:22 (15:11)
Slovenija: Stojnić 2, Maguč 5, Grošelj 3, Sokolič 3, Malus 2, Velkavrh 2, Cvetko 1, Kavčič 1, Leben 1, Rašo 1, Zugan 1, Kastelic, Moljk, Plannc, Urbič, trener: Slavko Ivezič.

2. krog, 3. avgust:
SRBIJA : SLOVENIJA 21:31 (7:19)
Slovenija:
Maguč 10, Sokolič 4, Grošelj 3, Planinc 3, Velkavrh 3, Cvetko 2, Malus 2, Kavčič 1, Moljk 1, Rašo 1, Stojnić 1, Kastelic, Leben, Urbič, Zugan, trener: Slavko Ivezič.

KONČNICA (DANSKA, KOLDING)

Tekma za razvrstitev od 9. do 12. mesta, 5. avgust:
MADŽARSKA : SLOVENIJA 27:24 (15:9)
Slovenija: Malus 4, Rašo 5, Marguč 4, Velkavrh 3, Grošelj 2, Kavčič 2, Planinc 2, Sokolič 1, Stojnić 1, Cvetko, Kastelic, Leben, Moljk, Urbič, Zugan, trener: Slavko Ivezič.

Tekma za 11. mesto, 6. avgust:
NIZOZEMSKA : SLOVENIJA 24:29 (13:13)
Slovenija:
Leben, Marguč 9, Stojnić 5, Grošelj 4, Rašo 3, Cvetko 2, Sokolič 2, Velkavrh 2, Malus 1, Zugan 1, Kastelic, Moljk, Planinc, Urbič, trener: Slavko Ivezič.

EP 2014 - 5. mesto

Slovenija Madžarska 29:21 (17:11)
Slovenija Izrael 41:25 (19:11)
Slovenija Švedska 27:28 (13:13)
Slovenija Avstrija 30:22(14:12)
Slovenija Nemčija 25:28 (10:14)
Slovenija Francija 29:27 (17:17)
Slovenija Avstrija 32:26 (18:9)

EP 2012 - 3. mesto

Slovenija Francija 30:23 (14:12)
Slovenija Nemčija 31:25 (14:14)
Slovenija Srbija 23:26 (09:11)
Slovenija Švedska 19:21 (09:12)
Slovenija Švica 29:27 (13:16)
Slovenija Hrvaška 23:30 (11:14)
Slovenija Švedska 36:34 (32:32, 27:27, 23:23, 13:12)

EP 2010 - 3. mesto

Slovenija Švedska 31:28 (15:12)
Slovenija Romunija 35:19 (20:12)
Slovenija Hrvaška 32:21 (18:09)
Slovenija Nemčija 25:31 (11:14)
Slovenija Španija 29:26 (14:13)
Slovenija Portugalska 33:30 (27:27, 11:16)
Slovenija Nemčija 30:25 (25:25, 11:15)

EP 2008 - 13. mesto

Slovenija Estonija 35:26 (18:15)
Slovenija Slovaška 45:39 (37:37, 17:19)
Slovenija Estonija 39:35 (17:15)
Slovenija Madžarska 35:39 (17:21)
Slovenija Romunija 30:32 (12:18)
Slovenija Poljska 26:34 (10:15)
Slovenija Francija 28:29 (14:15)

EP 2006 - 8. mesto

Slovenija Hrvaška 25:26 (13:12)
Slovenija Belorusija 32:35 (28:28, 13:15)
Slovenija Slovaška 30:28 (11:14)
Slovenija Danska 29:41 (18:21)
Slovenija Švedska 28:31 (15:14)
Slovenija Češka 23:23 (10:13)
Slovenija Francija 33:29 (12:16)

EP 2004 - 3. mesto

Slovenija Madžarska 29:28 (14:14)
Slovenija Danska 31:38 (19:21)
Slovenija Švedska 39:35 (18:16)
Slovenija Avstrija 39:30 (14:17)
Slovenija Nemčija 30:32 (14:17)
Slovenija Francija 27:26 (12:09)
Slovenija Makedonija 42:19 (25:10)

EP 2002 - 2. mesto

Slovenija Poljska 25:29 (13:12)
Slovenija Jugoslavija 37:36 (15:12)
Slovenija Litva 34:18 (16:09)
Slovenija Romunija 21:34 (11:11)
Slovenija Poljska 20:23 (16:11)
Slovenija Ukrajina 32:15 (15:06)
Slovenija Rusija 32:30 (21:08)

EP 2000 - 5. mesto

Slovenija Jugoslavija 32:26 (12:12)
Slovenija Hrvaška 29:29 (15:13)
Slovenija Latvija 36:25 (20:12)
Slovenija Belorusija 28:32 (13:17)
Slovenija Norveška 37:22 (20:10)
Slovenija Madžarska 30:29 (11:13)