Show menu

Zgodovina SP

Nastopi mladincev na svetovnih prvenstvih

SP 2019 - 6. mesto

PRVI DEL, SKUPINA A (ŠPANIJA, VIGO)

1. krog, 16. julij:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 32:25 (17:14)
Slovenija:
Ferjan, Žabić 3, Horžen 2, Horvat 2, Kavčič, Rozman 4, Ocvirk 7, Pirnat, Pipp 3, Ma. Kotar 4, Mazej 1, Dobaj, Mi. Kotar, Gartner 4, Košec 1, Novak 1, trener Saša Prapotnik.

2. krog, 18. julij:
JAPONSKA : SLOVENIJA 22:29 (12:16)
Slovenija:
Ferjan, Žabić 2, Horžen 6, Horvat 2, Kavčič, Rozman 3, Ocvirk 5, Pirnat, Pipp 4, Ma. Kotar 1, Mazej 1, Dobaj, Mi. Kotar 1, Gartner 1, Košec, Novak 3, trener Saša Prapotnik.

3. krog, 19. julij:
ZDA : SLOVENIJA 43:16 (22:6)
Slovenija:
Ferjan, Žabić, Horžen, Horvat 7, Kavčič 6, Rozman 3, Ocvirk 3, Pirnat 1, Pipp 1, Ma. Kotar, Mazej 6, Dobaj, Mi. Kotar 4, Gartner 5, Košec 4, Novak 3, trener Saša Prapotnik.

4. krog, 21. julij:
SRBIJA : SLOVENIJA 28:30 (15:16)
Slovenija:
Ferjan, Žabić 1, Horžen 1, Horvat 1, Kavčič 2, Rozman 5, Ocvirk 10, Pirnat, Pipp 1, Ma. Kotar 3, Mazej, Dobaj, Mi. Kotar, Gartner, Košec, Novak, trener Saša Prapotnik.

5. krog, 22. julij:
SLOVENIJA : ŠPANIJA 22:21 (11:11)
Slovenija:
Ferjan, Žabić 1, Hodžen 2, Horvat, Kavčič, Rozman, Ocvirk 10, Pirnat, Pipp 3, Ma. Kotar 3, Mazej, Dobaj, Mi. Kotar 3, Gartner, Košec, Novak, trener Saša Prapotnik.

KONČNICA (ŠPANJA, VIGO)

Osmina finala, 24. julij:
SLOVENIJA : JUŽNA KOREJA 32:28 (17:17)
Slovenija: Ferjan, Kavčič, Pirnat, Dobaj, Gartner, Košec, Ocvirk 11, Mi. Kotar 5, Novak 4, Horžen 3, Mazej 3, Pipp 2, Žabić 2, Horvat 1, Ma. Kotar 1, trener Saša Prapotnik.

Četrtfinale, 25. julij:
PORTUGALSKA : SLOVENIJA : 26:25 (13:14)
Slovenija: Ferjan, Rozman, Pirtnat, Pipp, Dobaj, Gartner, Košec, Ocvirk 13, Kotar Miha 3, Mazej 2, Novak 2, Ma. Kotar 1, Horvat 1, Žabić 1, Kavčič 1, Horžen 1, trener: Saša Prapotnik.

Tekma za razvrstitev od 5. do 8. mesta, 27. julij:
SLOVENIJA : TUNIZIJA 31:27 (17:13)
Slovenija:
Ferjan, Žabić 2, Horžen 8, Horvat 4, Rozman, Ocvirk 11, Pirnat, Pipp 1, Mazej 1, Dobaj, Mi, Motar 1, Gartner 1, Košec, Novak 2, trener Saša Prapotnik.

Tekma za 5. meto. 28. julij:
DANSKA : SLOVENIJA 34:26 (21:14)
Slovenija:
Ferjan, Žabić, Hodžen 6, Horvat 6, Rozman, Ocvirk 2, Pirnat, Pipp 1, Ma. Kotar 4, Mazej, Dobaj, Mi. Kotar 1, Gartner 1, Košec 3, Novak 2, trener Saša Prapotnik.

SP 2017 - 9. mesto

PRVI DEL, SKUPINA B (CHERAGA, ALŽIRIJA)

1. krog, 18. julij:
DANSKA : SLOVENIJA 30:33 (11:15)
Slovenija:
Zugan, Ravlija, Kikanovič 4, Kavčič, Krečič 3, Vlah 7, Cvetko 7, Leben, Strmljan, Kotar, Bevec 1, Marguč 7, Planinc, Knavs, Sokolič 4, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

2. krog, 19. julij:
SLOVENIJA : KATAR 31:23 (15:12)
Slovenija:
Zugan, Ravlija 1, Kikanovič 1, Kavčič 1, Krečič 3, Vlah 6, Cvetko 2, Leben, Strmljan 1, Kotar 2, Bevec 3, Marguč 4, Planinc, Knavs 6, Sokolič 1, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

3. krog, 21. julij:
FRANCIJA : SLOVENIJA 22:22 (12:12)
Slovenija:
Zugan, Ravlija, Kikanovič 1, Kavčič 2, Krečič 1, Vlah 3, Cvetko 5, Leben, Strmljan 2, Kotar, Bevec 2, Marguč 2, Planinc, Knavs, Sokolič 4, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

4. krog, 22. julij:
SLOVENIJA : EGIPT 38:23 (18:12)
Slovenija: Zugan, Ravlija, Kikanovič 1, Kavčič 2, Krečič 2, Cvetko 3, Leben, Strmljan, Kotar 3, Bevec 2, Marguč 11, Planinc, Knavs, Sokolič 2, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

5. krog, 24. julij:
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 31:28 (15:15)
Slovenija: Zugan, Ravlija, Kikanovič 3 Kavčič, Krečič 1, Vlah 4, Cvetko 6, Leben, Strmljan 4, Kotar 3, Bevec 1, Marguč 8, Planinc, Knavs, Sokolič 1, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

KONČNICA (CHERAGA, ALŽIRIJA)

Osmina finala, 26. julij:
MADŽARSKA : SLOVENIJA 26:25 (23:23, 21:21, 12:10) - po podaljšku
Slovenija: Zugan, Ravliija 1, Kikanovič 3, Kavčič, Krečič 3, Vlah 1, Cvetko 1, Leben, Strmljan 5, Kotar 1, Bevec 1, Marguč 6, Planinc, Knavs, Sokolič 3, Kastelic, trener: Saša Prapotnik.

SP 2013 - 9. mesto

Slovenija Madžarska 33:32 (14:19)
Slovenija Argentina 31:17 (05:16)
Slovenija Bosna in Hercegovina 28:24 (13:13)
Slovenija Južna Koreja 34:19 (18:09)
Slovenija Kongo 42:23 (21:11)
Slovenija Brazilija 20:25 (09:12)
Slovenija Tunizija 28:24 (14:11)
Slovenija Madžarska 23:19 (12:10)
Slovenija Srbija 33:30 (15:12)

SP 2011 - 8. mesto

Slovenija Tunizija 32:28 (17:15)
Slovenija Čile 42:23 (19:12)
Slovenija Norveška 30:24 (15:13)
Slovenija Srbija 28:19 (15:09)
Slovenija Francija 27:31 (14:12)
Slovenija Qatar 38:35 (32:32; 29:29; 17:14)
Slovenija Egipt 26:21 (12:10)
Slovenija Francija 29:30 (16:16)
Slovenija Švedska 24:27 (09:12)

SP 2009 - 3. mesto

Slovenija Egipt 35:24 (18:11)
Slovenija Nemčija 23:27 (13:11)
Slovenija Danska 25:30 (10:14)
Slovenija Češka 37:34 (16:17)
Slovenija Portugalska 29:27 (15:12)
Slovenija Nizozemska 37:30 (19:13)
Slovenija Švedska 33:29 (17:16)
Slovenija Estonija 29:31 (19:17)
Slovenija Grenlandija 43:31 (21:15)
Slovenija Libija 38:15 (17:09)

SP 2007 - 8. mesto

Slovenija Francija 25:28 (13:15)
Slovenija Španija 22:26 (11:11)
Slovenija Danska 25:29 (10:15)
Slovenija Južna Koreja 34:33 (17:18)
Slovenija Bolgarija 41:22 (21:10)
Slovenija Hrvaška 25:25 (15:13)
Slovenija Rusija 25:25 (15:14)
Slovenija Tunizija 34:24 (12:13)

SP 2005 - 8. mesto

Slovenija Egipt 32:33 (15:17)
Slovenija Romunija 25:30 (10:15)
Slovenija Madžarska 40:33 (22:23)
Slovenija Izrael 37:28 (18:15)
Slovenija Argentina 33:30 (18:13)
Slovenija Srbija in Črna gora 26:27 (13:08)
Slovenija Češka 26:24 (14:10)
Slovenija Kuvajt 32:21 (17:09)

SP 2003 - 3. mesto

Slovenija Španija 35:33 (15:16)
Slovenija Švedska 31:33 (14:13)
Slovenija Španija 30:36 (14:19)
Slovenija Egipt 35:29 (17:13)
Slovenija Katar 32:21 (12:11)
Slovenija Švica 36:33 (19:17)
Slovenija Portoriko 51:18 (20:11)
Slovenija Brazilija 30:17 (16:10)
Slovenija Kuvajt 50:16 (25:09)

SP 2001 - 16. mesto

Slovenija Hrvaška 33:28 (15:15)
Slovenija Norveška 31:24 (14:12)
Slovenija Rusija 26:28 (13:17)
Slovenija Hrvaška 29:31 (16:16)
Slovenija Španija 31:29 (13:19)
Slovenija Argentina 37:24 (16:12)
Slovenija Tunizija 26:25 (11:13)
Slovenija Belorusija 32:37 (12:16)
Slovenija Švica 28:31 (18:15)

SP 1997 - 20. mesto

Slovenija Savdska Arabija 20:28 (08:12)
Slovenija Francija 23:36 (06:19)
Slovenija Brazilija 22:28 (11:11)
Slovenija Jugoslavija 25:37 (14:17)
Slovenija Egipt 24:29 (12:09)

SP 1995 - 10. mesto

Slovenija Nemčija 22:27 (11:11)
Slovenija Portugalska 23:29 (11:15)
Slovenija Brazilija 25:22 (15:13)
Slovenija Romunija 21:18 (12:10)
Slovenija Jugoslavija 23:25 (11:13)
Slovenija Grčija 36:34 (30:30, 14:15)
Slovenija Švedska 38:34 (30:30, 17:17)
Slovenija Danska 29:31 (13:16)