19. 3. 2008

Mlade Slovenke porazile sedmo ekipo z minulega SP

Slovenija - Angola 29:28 (14:12)
Ormož – Dvorana na Hardeku. 100 gledalcev. Sodnika: Ajdnik in Smisl (Slovenija).
Slovenija: Pandžič (6 obramb), Pikl (6 obramb), Šoberl; Prapotnik 2, Toplak 4 (1), Šon 3, Krhlikar 1, Jankovič 4 (1), Videnič 1, Varlec 7, Koren 3, Bojovič 2, Vidic 1, Gerčar, Gregorc, Barič, Ilc, Filipovič 1, Ahlin. Selektorka: Marta Bon.
Angola: Tavares (2 obrambi), Almeida (4 obrambe), Branco (2 obrambi); Eduardo 3, Bengue 2 (1), Oliveira, Trindade 4, Carlos, Andre 1, Sebatiao 2, Fernandes 3, Cesar, Kaila 2, Bernardo 6, Cailo 1, Cruz, Viegas, Sibu 3 (1), Sibo 1. Trener: Albertino Oliveira. Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Angola 3 (2). Izključitve: Slovenija 2, Angola 2 minuti.
Na Hardeku v Ormožu je padla članska zasedba Angole, ki bo še letos kot afriška prvakinja nastopila na olimpijskih igrah v Pekingu. Sicer so »črne gazele« na zadnjem SP v Franciji presenetljivo zasedle sedmo mesto. Tokrat pa so morale priznati premoč mladi izbrani vrsti Slovenije, ki je odigrala zelo dobro tekmo. Obramba 6-0 je delovala odlično, vratarki Pandžičeva ter Piklova sta branili solidno, napad je bil organiziran. V 38. minuti je slovenska mladinska reprezentanca povedla z 19:14. Angola je odgovorila z globoko obrambo, proti kateri se mlade Slovenke najprej niso najbolje znašle. Afričanke so v 51. minuti tako izenačile na 24:24. Toda Slovenke so z delnim izidom 3:0 prišle do odločilne prednosti. V petek, ko se začne kvalifikacijski turnir za nastop na SP mladinke, gre zares. Ob 16. uri Slovenke gostijo Švicarke, ob 18. uri pa sledi srečanje med Norveško in Češko.