18. 2. 2009

Celjani v dramatični končnici dobili derbi v Kopru, Prevent v gosteh presenetil Gorenje

V 17. krogu v prvi slovenski ligi MIK se je derbi Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško po dramatični končnici v dvorani Bonifika končal z zmago gostov s 27:26. Za veliko presenečenje je poskrbel Prevent, ki je na gostovanju v Rdeči dvorani v Velenju premagal Gorenje (35:33).

V Kopru so "pivovarji" v 17. minuti vodili z 8:6, nato pa so v sedmih minutah naredili delni izid 7:0 in na semaforju je bilo neverjetnih 15:6 za goste. Visoko prednost so Celjani držali tudi na začetku drugega polčasa, nato pa je začela počasi, toda zanesljivo kopneti. Po zadetku Damirja Doborca so se Primorci, pri katerih je blestel vratar Darko Stanić, v 44. minuti približali le na tri zadetke zaostanka (18:21), toda Dragan Gajič in David Špiler sta spet poskrbela za "plus pet" (23:18). Ko je že kazalo, da bodo celjski rokometaši zlahka dobili derbi, je sledila dramatična končnica. Kljub temu, da je Cimos najprej zgrešil sedemmetrovko (Andrej Kastelic), nato pa med izključitvijo Špilerja ni dosegel nobenega zadetka, se je minuto in pol pred koncem približal na 25:26. Na nasprotni strani se je cepelin Edvard Kokšarov - Mirsad Terzić končal neuspešno, slabih 25 sekund pred zadnjim znakom sirene pa sta sodnika po Špilerjevem prekršku nad Matjažem Brumnom pokazala na sedemmetrovko. V polno je zadel Boštjan Hribar in Koprčani so bili na pragu tega, da nadaljujejo niz nepremagljivosti v domačem prvenstvu. Toda v zadnjem napadu je trener Tone Tiselj namesto vratarja poslal v igro sedmega igralca v polju, tri sekunde pred koncem tekme pa je zmagoviti zadetek za Celje Pivovarno Laško dosegel Kokšarov.

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 26:27 (9:18)

Dvorana Bonifika, gledalcev 1.500, sodnika: Romih in Nikolič (oba Krško).

Cimos Koper: Doborac 5, Kastelic 5 (5), Brumen 4, Ljubanović 3, Hribar 2 (1), Jovičić 2, Blažević 2, Praznik 1, Mirković 1, Bombač 1.

Celje Pivovarna Laško: Kokšarov 8 (1), Gajič 6, Toskić 4, Kozlina 3, Špiler 3, Terzić 3.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 7 (6), Celje Pivovarna Laško 3 (1).

Izključitve: Cimos Koper 6, Celje Pivovrana Laško 10.

Obrambe vratarjev: Cimos Koper 14 (Stanić 14), Celje Pivovarna Laško 10 (Rezar 9, Lapajne 1).

Ostala izida 17. kroga: Gorenje - Prevent 33:35 (18:21), Trimo Trebnje - Merkur 30:29 (16:15).