21. 2. 2009

Slovo Škofjeločanov od evropske sezone

Potem ko so prejšnji teden v Švici izgubili prvo tekmo osmine finala evropskega pokala EHF proti moštvu St. Otmar v St. Gallnu s 27:35, so rokometaši Merkurja ostali praznih rok tudi na povratni. Na domačem igrišču so izgubili s 23:27 (10:12) in se za letošnjo sezono poslovili od Evrope.

Merkur - St. Otmar St. Gallen 23:27 (10:12)

Dvorana Poden, gledalcev 400, sodnika: Nikolovski in Kolevski (oba Makedonija).

Merkur: Misovski, Bitežnik, Cingesar, Dolinar 3 (1), Muhovec 4, Erčulj, Repar 2 (1), Jamnik 4 (1), Dolenec 4, Pogačnik 1, Gaber 1, Mikanovič 3, Galof 1.

St. Otmar St. Gallen: Han Kyung Tai, Isenrich, Engeler 6 (2), Christ 3, Pfründer 3, Lepp 5, Bächtold, Keller 1, Liniger 3, Usik 1, Fröhlich, Friede 5 (1), Pavlović, Keel.

Sedemmetrovke: Merkur 5 (3), St. Otmar St. Gallen 5 (3).

Izključitve: Merkur 6, St. Otmar St. Gallen 4.

Že po dvoboju v Švici je bilo bolj ali manj jasno, da imajo Gorenjci le minimalne možnosti za uspeh proti izkušenim Švicarjem. Te so se še dodatno zmanjšale, ker domači trener Gregor Cvijič ni mogel računati na poškodovanega krožnega napadalca Dina Bajrama. V prvem polčasu so gostje vsilili počasen ritem igre, na obeh straneh sta blestela vratarja (Peter Misovski in Han Kyung Tai iz Južne Koreje), St. Otmar pa je prvi polčas dobil z dvema zadetkoma prednosti (12:10). Minimalen žarek upanja je za Škofjeločane posijal v 39. minuti, ko so povedli s 16:15, vendar jih je gostujoče moštvo hitro spravilo na realna tla. Naredilo je delni izid 4:0 in Merkur, ki je že z uvrstitvijo v osmino finala pokala EHF dosegel največji uspeh v klubski zgodovini, se je moral posloviti od letošnje evropske sezone.