24. 4. 2010

Rokometašice Krima Mercatorja so predčasno osvojile že 16. naslov slovenskih prvakinj

Z zmago proti Celeii Žalec (30:18) v gosteh so rokometašice Krima Mercatorja predčasno postale nove (stare) slovenske rokometne prvakinje. Tri kroge pred koncem imajo namreč pred drugouvrščeno Olimpijo že nedosegljivih sedem točk prednosti.

Dekleta z Galjevice so tako osvojila že svoj 16. naslov slovenskih prvakinj v zgodovini samostojne države. Zanimivo je, da so vseh šestnajst osvojile zapored, pred tem pa so bile prve tri sezone najuspešnejša ekipa v Sloveniji igralke ljubljanske Olimpije.

Končnica za prvaka - vrstni red po 7. krogu: 1. Krim Mercator 58 (44 točk prenešenih iz rednega dela), 2. Olimpija 51 (39), 3. Zagorje GEN-I 46 (36), 4. Celeia Žalec 34 (31), 5. Mercator Tenzor Ptuj 26 (23), 6. Krka 24 (24).

S tekmami šestega kroga se je v prvi ženski ligi končala končnica za obstanek (za uvrstitev od 7. do 10. mesta). Zaradi predčasnega izstopa dveh klubov iz ligaškega tekmovanja (Brežice in Evro Casino Kočevje) iz prvoligaške konkurence v letošnji sezoni ne bo izpadla nobena ekipa.

Končnica za obstanek – končni vrstni red: 1. Burja Škofije 27 (19), 2. Celje Celjske mesnine 24 (16), 3. Piran Vrtovi Istre 19 (15), 4. Izola 17 (13).