8. 6. 2010

Serdarušićevi člani šele v končnici druge tekme v Podčetrtku zlomili odpor Ivezičevih mladincev

Po ponedeljekovi tekmi za trening sta se slovenski moški članska in mladinska reprezentanca v Podčetrtku pomerili še enkrat. Medtem ko se je prva tekma končala brez zmagovalca (28:28), so člani danes premagali mladince s 34:25 (13:16).

Tudi na drugi tekmi za trening v Podčetrtku je mladinska reprezentanca v obrambi igrala tako, kot bodo na dveh kvalifikacijskih tekmah za SP 2010 igrali Madžari. Izbranci selektorja Slavka Iveziča so imeli pobudo na igrišču in so dobili prvi polčas s 16:13. Po zelo resnem Serdarušićevem pogovoru z igralci v garderobi med polčasoma je članka izbrana vrsta v nadaljevanju zaigrala precej bolje. Najprej je s tremi zaporednimi zadetki izenačila na 16:16, po vodstvu s 23:22 pa je prednost do konca tekme samo še povečevala.

Poleg vratarjev Jureta Vrana in Matevža Skoka (skupaj sta zbrala 18 obramb) so se v članski reprezentanci izkazali še Miha Žvižej (8 zadetkov), Vid Kavtičnik (7) in Luka Žvižej (5). Pri mladincih sta bila najučinkovitejša Gašper Marguč (8) in Tine Poklar (6).

Slovenija člani – Slovenija mladinci 34:25 (13:16)

Podčetrtek – Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Lah in Sok (oba Velika Nedelja).

Slovenija člani: Skok (8 obramb), Vran (10 obramb), Vugrinec 4, Dobelšek, Pucelj 1, Kavtičnik 7 (1), Miklavčič, Žuran, Skube 2 (1), Špiler 2, Dolenec, Pajovič 1, Gajič 4 (1), Cehte, M. Žvižej 8, L. Žvižej 5, Zorman, Rapotec.

Slovenija mladinci: Taletovič (3 obrambe), Perovšek (3 obrambe), Lesjak (4 obrambe), Marguč 8 (1), Stegne 1, Škripec, Mlakar 2, Pucelj, Ferkulj 1, Poklar 6, Smolnik, Zarabec 2, Gaber, Poteko, Jelovčan 2, Papež 1, Nosan 2.

Sedemmetrovke: Slovenija člani 3 (3), Slovenija mladinci 2 (2).

Izključitve: Slovenija člani 4 minute, Slovenija mladinci 4 minute.