16. 12. 2010

Črnogorke z zmago proti Danski v boj za peto mesto na EP, Hrvaška tesno premagala Španijo, oslabljene Romunke visoko izgubile z Rusijo

Na EP za ženske se je s tekmami tretjega kroga končalo tudi tekmovanje v skupini I v Herningu. Romunija je visoko izgubila proti Rusiji (20:35), Hrvaška je minimalno premagala Španijo (23:22), Črna gora pa si je s tesno zmago proti Danski (30:29) priigrala tekmo za končno peto mesto na EP.

V soboto ob 11.30 se bosta na tekmi za končno peto mesto na Euru 2010 pomerili Črna gora in Francija, isti dan pa bosta tudi polfinalna dvoboja Romunija - Švedska (ob 14.30) in Danska - Norveška (ob 17. uri).

Romunke, ki so si že po dveh tekmah glavnega dela Eura 2010 zagotovile napredovanje med štiri najboljše reprezentance v Evropi, so proti Rusinjam igrale v precej zdesetkani zasedbi. Nosilke igre so večinoma dobile počitek pred sobotnim polfinalom proti Švedski, zato ni čudno, da je Rusija (Sen 6 zadetkov, Levina in Davidenko po 5) zlahka dosegla visoko zmago. Po treh začetnih izenačenjih so Rusinje že v enajsti minuti vodile s 7:3, v 18. minuti pa je razlika znašala kar devet zadetkov (14:5). Tri minute pozneje je bilo prvič deset zadetkov za Rusijo (17:7), na začetku drugega polčasa po ruskem delnem izidu 6:0 že štirinajst (24:10) in zmagovalec je bil odločen, končna razlika petnajstih (35:20) pa je bila tudi najvišja na tekmi v Herningu.

Za minimalno zmago Hrvaške proti Španiji s 23:22 sta bili najzaslužnejši Krimovi igralki Andrea Penezić (8 zadetkov) in Jelena Grubišić (17 obramb). V prvem polčasu so si Španke (Mangue, Fernandez in Pena po 5) dvakrat priigrale tri zadetke prednosti (8:5 in 9:6), pri njihovem vodstvu z 10:8 pa so Hrvatice dosegle štiri zadetke zapored in na začetku drugega dela povedle z 12:10. Sledilo je sedem zaporednih izenačenj (od 12:12 do 18:18), nato pa je Hrvaška v štirih minutah naredila delni izid s 3:0 za vodstvo z 21:18. Španskim rokometašicam se je zatem še dvakrat uspelo približati samo na zadetek zaostanka (20:21 in 21:22), toda na začetku zadnje minute tekme je Penezićeva s svojim osmim zadetkom dokončno zapečatila usodo nasprotnic.

Danke, ki so si že pred tekmo s Črno goro zagotovile prvo mesto v skupini I, so po petih zmagah na petih tekmah na letošnjem EP doživele prvi poraz. Skandinavke (Dalby 8, Skov 6) so pred tekmo zaradi poškodbe noge dokončno ostale brez prve strelke Mie Augustesen, kljub temu pa so v sedmi minuti povedle kar s 6:1. Črnogorke (Popović 8, Jovanović 6) se vseeno niso predale in so v uvodnih minutah drugega dela najprej poskrbele za izenačenje (20:22), kmalu zatem pa za prevzem vodstva (22:20). Do konca tekme je Črna gora ves čas vodila z golom ali dvema prednosti, dve minuti pred zadnjim znakom sirene le z 29:28. Nato je Maja Savić zadela za zmagovitih 30:28, Danke pa so devet sekund pred koncem uspele samo zmanjšati razliko.

Datum Ura Reprezentanca 1 Reprezentanca 2 Izid
13. 12. 2010 16.45 Španija Črna gora 20:22 (12:12)
13. 12. 2010 18.45 Romunija Hrvaška 31:22 (14:12)
13. 12. 2010 20.45 Danska Rusija 26:20 (11:10)
EP 2010 - SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICEVSE O EP 2010 - CELOTEN SPORED, SLOVENIJA NA EURU 2010, ZGODOVINA IN NASTOPI SLOVENIJE, PRIZORIŠČA, SODNIKIV polfinalu EP tudi Švedska in NorveškaDanska in Romunija že pred zadnjim krogom v polfinalu EPStefanišin: Pokazati bi morale več; Puš: V napadu bo treba še veliko delatiNina Jeriček prva strelka Slovenije, Maja Zrnec z največjo minutažoSlovenke izgubile še proti Franciji in končale z nastopi na Euru 2010S Francijo za tretje mesto v skupini in napredovanje v drugi del EPNorvežanke v drugem krogu EP premočne za SlovenijoEuro 2010 so Slovenke začele z visokim porazom proti MadžarskiNaše rokometašice zaradi težav med potovanjem ostale brez treninga - Predstavitev Slovenije na EPINTERVJU z Vesno Puš, kapetanko reprezentance Slovenije