27. 1. 2012

Srbi na drugem polfinalnem dvoboju boljši od Hrvatov, v nedeljo ob 17. uri v finalu proti Danski

V nedeljskem velikem finalu na EP v Srbiji (ob 17. uri) bo igrala tudi domača reprezentanca. Srbi so na drugem polfinalnem dvoboju v dvorani Arena premagali reprezentanco Hrvaške s 26:22 (13:14).

Srbija – Hrvaška 26:22 (13:14)

Beograd – Dvorana Arena, gledalcev: 19.500, sodnika: Lazaar in Reveret (oba Francija).

Srbija: Marjanac, Stanić (12 obramb), Šešum, Vujin 6, Nikčević 4, Manojlović 1, Toskić 3, Ilić 8 (4), Marković, Prodanović 1, Stojković, Beljanski, Vučković, Čutura, Stanković 3, Nenadić.

Hrvaška: Losert, Alilović (10 obramb), Balić 2, Duvnjak, Lacković 3, Kopljar 7, Vori 4, Gojun, Horvat 1, Vuković, Batinović, Bičanić, Buntić 1, Čupić 3 (2), Musa, Nincević 1.

Sedemmetrovke: Srbija 4 (4), Hrvaška 2 (2).

Izključitve: Srbija 6 minut, Hrvaška 4 minute.

Do izida 9:9 si nobena reprezentanca v polni beograjski Areni (skoraj 20.000 gledalcev) ni uspela priigrati več kot zadetka prednosti, končnica tega dela igre pa je pripadla Hrvatom. Povedli so z 11:9 in 14:12, na odmor pa odšli z golom prednosti (14:13).

Drugi polčas se je začel s tremi zaporednimi zadetki srbske reprezentance, ki si je v 45. minuti priigrala najvišjo razlike – štiri zadetke (21:17). Hrvati so zaostanek najprej prepolovili (19:21), nato pa zaostajali z 20:23. A je domači igralec Momir Ilić zatem dvakrat zapored zadel v polno in odločil zmagovalca.

EP ZA MOŠKE - SRBIJA 2012 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)