15. 12. 2012

Krka - Sevnica 36:26 (19:15)

Krka tudi po 16. krogu v 1. NLB Leasing ligi ostaja na šestem mestu z enakim številom točk (po 16) kot petouvrščeni Trimo. Novomeščani so doma prepričljivo opravili s Sevnico s 36:26 (19:15).

KRKA - SEVNICA 36:26 (19:15)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).

Krka: Vrbinc, Jurečič, Flajs 6, Leban 4, Didovič 1, Okleščen, Erčulj 3, Fink 5, Štangelj, Irman 1 (1), Grubar, Furdi, Orlič, Papež 5 (1), Cvikl, Klobčar 6, Svetelšek 5.

Sevnica: Stegne, Gorenjak 1, Brečko, Plazar, Đurđević 9 (1), Ošlovnik, Kozole 1, Božič, Zaponšek, Kuhar, Borovnik 7, Bezgovšek, Nered 2, Dražetič 6 (2), Sirk, Zorc.

Sedemmetrovke: Krka 2 (2), Sevnica 3 (3).

Izključitve: Krka 4 minute, Sevnica 2 minuti.

Novomeški rokometaši so dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu, ob štirih neodločenih izidih pa so v zgornji polovici lestvice. Njihova zadnja žrtev so bili tekmeci iz Sevnice, ki so na predzadnjem mestu v 12-članski ligi.

Izbranci domačega stratega Slavka Iveziča so po dokaj enakovrednem prvem polčasu v drugem hitro vzpostavili hierarhijo na igrišču in pokazali svojo odločnost po novih dveh točkah. Že v končnici prvega dela so si priigrali štiri gole prednosti (19:15), ko pa so v 39. minuti povedli s +7 (24:17), je bilo vsem v dvorani Marof jasno, da bosta točki ostali v dolenjski prestolnici.

V domači zasedbi sta bila strelsko najbolj učinkovita Matej Flajs in Mitja Klobčar, ki sta dosegla po šest golov. V gostujoči je Miloš Đurđević prispeval devet, Matjaž Borovnik pa sedem zadetkov.

Krka bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila koprski Cimos, Sevnica pa velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v sredo, 19. decembra.