19. 12. 2012

Sevnica - Gorenje Velenje 21:34 (12:14)

Gorenje, vodilno moštvo na lestvici 1. NLB Leasing lige za moške, je v 17. krogu visoko zmagalo na gostovanju v Sevnici. Velenjčani so Sevničane, ki so na predzadnjem mestu, visoko premagali s 34:21 (14:12).

SEVNICA - GORENJE VELENJE 21:34 (12:14)

Sevnica - Športna dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Sevnica: Stegne, Gorenjak 1, Krnc, Plazar, Djurdjevič 4, Ošlovnik 1, A. Kozole 6, Božič, Zaponšek, Dražetič 6 (2), Kuhar, R. Kozole, Borovnik 2, Nered, Zorc 1.

Gorenje Velenje: Gajić, Melić 4 (1), Medved 4, Pucelj, Dolenec 4, Cingesar 4, Teletović, Cehte 2, Miklavčič 1, Gaber 9, Golčar 2, Dobelšek 1, Gams 1, Bajram 1, Nosan 1 (1), Dujmovič.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Gorenje Velenje 2 (2).

Izključitve: Sevnica 2 minuti, Gorenje Velenje 4 minute.

Velenjčane je po odmevni zmagi v zadnji sekundi derbija proti Celjanom tokrat čakala lažja naloga, ki so jo opravili po pričakovanjih. Pred najbližjim zasledovalcem Celjem so zadržali tri točke prednosti na lestvici.

Domači rokometaši so se uglednim gostom iz Velenja, ki vodijo na prvenstveni lestvici, upirali le uvodnih nekaj minut tekme. Po vodstvu s 3:0 in 4:1 so bili pred varovanci Branka Tamšeta le še pri izidu 8:7, nato pa so ose zagospodarile na igrišču predzadnje ekipe slovenskega prvenstva. Vodstvo za dva gola ob polčasu (14:12) so gostje že kmalu po začetku drugega dela povišali na 12:18 in nato le še večali razliko do konca tekme.

Ko so Velenjčani nekaj minut pred koncem tekme vodili že za +10 (29:19) je bilo jasno, da igralci Jerneja Rantaha ne morejo več držati priključka z razpoloženimi gosti. Pri slednjih se je z devetimi zadetki izkazal Matej Gaber, pri Sevničanih pa sta bila s po šestimi najbolj razpoložena Aleš Kozole in Alen Dražetič.