9. 3. 2013

Krško - Trimo Trebnje 29:32 (17:17)

Krško, zadnjeuvrščeni klub na lestvici 1. NLB Leasing lige za moške, je v 22. krogu doživelo nov poraz. Na njihovem igrišču je igralce Krškega premagal Trimo iz Trebnjega z 32:29 (17:17).

KRŠKO - TRIMO TREBNJE 29:32 (17:17)

Krško - Športna dvorana, gledalcev: 250, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Krško: Polutnik, Vovk, Cehte 7, Jazbec 6 (3), Kastelic, Sobotič, Pfajfar, Omerzel, Žitnik, Kučič 2, Škoflek, Ferkulj 12, Majerle, Čanžar 1, Koprivc 1, Franko.

Trimo Trebnje: Korelec 3, Femec, Radelj, Paladin 1, Ratajec 2, Čeh, Ferlin, Sušin 3, Florjančič 4, Rojc 1, Zoran, Skube 9 (2), Grandovec 3, Aguirrezabalaga 6 (3), Brana.

Sedemmetrovke: Krško 3 (3), Trimo Trebnje 7 (5).

Izključitve: Krško 8 minut, Trimo Trebnje 4 minute.

Gostitelji, ki so bili že pred tekmo v podrejenem položaju, vsaj glede na prvenstveno lestvico, kjer so zasedali zadnje mesto, so odlično odprli tekmo zadnjega kroga rednega dela rokometnega državnega prvenstva. Povedli so s 3:0, nato še s 7:3 in tako presenetili goste iz Trebnjega, da so jih ti ujeli šele pri 9:9 zlasti po zaslugi razpoloženega Alberta Garcie Aguirrezabalage.

Ekipi sta se precej časa menjavali v vodstvu, dokler niso Trebanjci prevzeli rahle pobude. Povedli so s 15:12, a si spet dovolili nekaj napak in na odmor sta ekipi odšli poravnani (17:17).

Tudi drugi polčas so bolje odprli domači rokometaši, ki so povedli za tri zadetke (21:18). Prednost so držali nekaj časa, a so jih trebanjski igralci ujeli pri 22:22. Sledile so minute razburljive igre, saj si nobeni od ekip ni uspelo priigrati prednosti. Po 24:24 so na plin pritisnili gosti, povedli z 28:25, a se Krčani niso kar tako vdali. Približali so se še na 29:30, nato pa jim ni več uspelo zadeti.

Trebanjska ekipa bo končnico prvenstva nadaljevala v skupini od 1. do 6. mesta. Prve tekme bodo že v sredo, 13. marca, medtem ko bodo Krčani nastopali v ligi za obstanek (od 7. do 12. mesta), saj so redni del končali na zadnjem mestu s po eno zmago in remijem, ob tem pa doživeli kar dvajset porazov.