13. 3. 2013

Cimos Koper - Krka 33:28 (14:10)

Rokometaši Cimosa so končnico za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške začeli z zmago. Koprčani so bili uspešnejši od Krke iz Novega mesta, končni izid pa je bil 33:28 (14:10).

CIMOS KOPER - KRKA 33:28 (14:10)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 350, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Cimos Koper: Škof, Vran, Dobelšek 2, Kolman, Bombač 7 (2), Gašperšič, N. Poklar 5, Hrastnik 2, Konečnik 1, Rapotec 3, Gavranović 4, Bošković 8, Bratković 1, Darovec, Osmajić.

Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Flajs 1, Leban 2, Lavrič 2, Didovič 1, Erčulj, Fink 2, Irman, Svetelšek 10 (1), Orlič 2, Papež 6 (1), Cvikl 1, Klobčar 1.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 2 (2), Krka 2 (2).

Izključitve: Cimos Koper 2 minuti, Krka 8 minut.

Močno zdesetkani Koprčani so v uvodnem krogu končnice na kolena položili Novomeščane, za izbrance Fredija Radojkoviča pa je bila tekma hkrati generalka pred gostovanjem pri španski ekipi Naturhouse La Rioja v petem krogu evropskega pokala EHF, ki bo v soboto, 16. marca, v Logronesu.

V prvem polčasu je bila tekma zelo izenačena, domačini pa so prvič povedli v 20. minuti (8:7). V nadaljevanju je odlično predstavo prikazal vratar Gorazd Škof, tudi po zaslugi njegovih devetih obramb so Koprčani na velik odmor odšli s prednostjo štirih golov (14:10).

V drugem polčasu so takoj prevzeli pobudo in v 42. minuti povišali na 24:17 ter razrešili vse dvome o zmagi. V primorski zasedbi sta bila najbolj učinkovita Novak Bošković z osmimi in Dean Bombač s sedmimi zadetki, v dolenjski pa Miha Svetelšek z desetimi in Jernej Papež s šestimi goli.

Koprska ekipa bo v naslednjem krogu v sredo, 20. marca, gostovala pri trebanjskem Trimu, novomeška pa bo v nedeljo, 24. marca, gostila Celje Pivovarno Laško.