14. 4. 2013

Na derbiju četrtega kroga končnice za prvaka Celjani zmagali na gostovanju v Kopru

Zadnja tekma četrtega kroga končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške je bil derbi v Kopru, kjer sta se pomerila Cimos in Celje Pivovarna Laško. V dvorani Bonifika so bili boljši gostje iz Celja, ki so zmagali s 36:31 (19:17) in imajo za vodilnim Gorenjem še vedno le točko zaostanka.

CIMOS - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 31:36 (17:19)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1200, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Cimos Koper: Vran (6 obramb), Darovec, Dobelšek 1, Brumen 2 (1), Bombač 5 (2), Krivokapić 4, N. Poklar 3, Hrastnik 2, Konečnik 4, Rapotec 4, Manojlović, Gavranović 1, Bundalo, Bošković, Bratkovič, Osmajić 5.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok (17 obramb), Potočnik, Blagotinšek, Mlakar 1, Marguč 4, Janc, Razgor 1, Toskić 5, Ranevski 1, Skube 4, Poteko, Čavor, Zelenović 4, Mačkovšek 8, Žvižej 8 (1).

Sedemmetrovke: Cimos Koper 5 (3), Celje Pivovarna Laško 2 (1).

Izključitve: Cimos Koper 14 minut, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Koprčani so v prejšnjem krogu pred domačimi gledalci premagali Gorenje (33:27), podviga pa jim ni uspelo ponoviti proti Celjanom. Začetek tekme je pripadel Cimosu, ki je v šesti minuti povedel s 4:1, toda samo dve minuti kasneje je bilo že izenačeno (4:4). Sledila so še tri zaporedna izenačenja, sredi prvega polčasa pa so si gostitelji priigrali štiri zadetke prednosti (12:8).

Nato je prišlo do velikega preobrata, kajti celjski rokometaši so v slabih petih minutah naredili delni izid 6:0 in v 22. minuti vodili s 14:12. Koprčani so stik s pivovarji spet ujeli dve minuti pred koncem prvega polčasa (16:16), toda v končnici so bili gostje znova učinkovitejši in po prvih tridesetih minutah vodili z 19:17.

V drugem polčasu so Celjani uspešno držali razliko od dveh do petih zadetkov, najvišja pa je znašala kar osem (35:27 v 55. minuti). V zadnjih minutah so Koprčani vsaj delno omilili visok poraz, Celjani pa po zmagi v Bonifiki za vodilnimi Velenjčani še vedno zaostajajo samo za točko.

Pri Cimosu sta bila najučinkovitejša Dean Bombač in Vladimir Osmajić, ki sta dosegla po pet zadetkov, pri Celjanih pa Borut Mačkovšek in Luka Žvižej, ki sta bila uspešna po osemkrat.

V naslednjem krogu bodo Celjani v dvorani Zlatorog gostili Gorenje, Cimos pa odhaja na gostovanje k Mariboru Braniku. Obe tekmi bosta v soboto, 20. aprila 2013.