19. 4. 2013

Krško - Sevnica 32:30 (13:13)

Na uvodni tekmi petega kroga končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerili zadnjeuvrščeni ekipi na lestvici. Krško je na domačem igrišču premagalo Sevnico z 32:30 (13:13).

KRŠKO - SEVNICA 32:30 (13:13)

Krško - Dvorana Srednje šole, gledalcev: 200, sodnika: Klančar in Parezanovič (oba Ribnica).

Krško: Polutnik, Cehte 9, Jazbec, Dular, Ban, Kodrič, Pfajfar, Omerzel, Žitnik, Kaučič 6, Škoflek, Ferkulj 5, Majerle, Čanžar 8 (5), Koprivc 4, Franko.

Sevnica: Stegne, Dražetič 6, Gorenjak 4 (1), Brečko, Krnc, Djurdjevič 5, Ošlovnik 3, Kozole 1, Božič, Zaponšek, Kuhar, Kozole, Bezgovšek, Pernovšek, Nered 7, Sirk 4 (1).

Sedemmetrovke: Krško 7 (5), Sevnica 3 (2).

Izključitve: Krško 6 minut, Sevnica 16 minut.

Rokometaši Krškega se kljub zmagi niso odlepili z začelja lestvice končnice od 7. do 12. mesta. Po izenačenem prvem polčasu, domači so vodili ves čas, povedli so že za tri gole (6:3), a zmeraj dovolili gostom iz Sevnice, da so jih ujeli, oziroma vsaj držali priključek.

Kljub pobudi v prvem delu pa so varovanci Aleksandra Markla v drugem polčasu začeli popuščati. Gostje so si vedno znova priigrali gol ali dva prednosti, s sedmimi zadetki je na koncu blestel predvsem Anže Nered, vendar pa so domači vseeno vknjižili drugo zmago v tem delu.

V izenačeni tekmi sta bili ekipi poravnani vse do konca, ko je Krčanom vodstvo s 30:29 uspelo spremeniti v zmago z 32:30. V zasedbi Krškega je Nejc Cehte dosegel devet golov, Franci Čanžar pa osem, od tega je bil kar petkrat uspešen s sedmih metrov.

V šestem krogu bo Krško 26. aprila gostilo Jeruzalem, Sevnica pa bo dan kasneje gostovala pri Ivančni Gorici.