11. 5. 2013

Trimo - Celje Pivovarna Laško 28:30 (12:15)

V osmem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Trima gostili Celje Pivovarno Laško. Tekma v Trebnjem se je končala z zmago Celjanov s 30:28 (15:12).

TRIMO TREBNJE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:30 (12:15)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Brana, Korelec 3, Femec, Radelj 3, Ratajec 2, Čeh, Skol, Sušin 8 (3), Florjančič 1, Rojc 1 Zoran, St. Skube 5, Grandovec 1, Aguirrezabalaga 4 (1).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Potočnik, Blagotinšek, Mlakar 2, Marguč 2 (1), Janc 2, Razgor 1, Ranevski, Skube 3, Poteko 1, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 4, Lekai 7, Žvižej 5.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (4), Celje Pivovarna Laško 2 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 0 minut, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

Celjski rokometaši so z manjšimi težavami slavili na Dolenjskem, v primeru poraza pa bi zapravili vse možnosti za naslov državnega prvaka. Vodilnim Velenjčanom so se po nepopolnem osem krogu približali na dve točki zaostanka, a ti bodo v nedeljo gostili koprski Cimos, v primeru zmage pa bo v Rdeči dvorani šampanjec tekel v potokih.

Izbranci celjskega trenerja Vladana Matića so v prvem polčasu nadzorovali Trebanjce, saj so po izenačenju na 6:6 povedli z 9:6 in 12:8. V drugem polčasu pa se jim je malce zalomilo, tako da so Trebanjci v 48. minuti izenačili na 24:24.

Kmalu zatem je Trimo povedel s 25:24 in 26:24, toda Celjani so kmalu izenačili na 26:26. V zanimivi končnici so bili gostje uspešnejši in so strli odpor dobrih in žilavih Trebanjcev.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Madžar Mate Lekai z osmimi in Luka Žvižej s petimi zadetki, v domači pa je Jure Sušin dosegel osem, Staš Skube pa pet golov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila koprski Cimos, trebanjska pa bo gostovala v Mariboru. Obe tekmi bosta v soboto, 18. maja.