25. 6. 2013

V Turčiji na SI so se Slovenke in Hrvatice v četrtem krogu razšle z neodločenim izidom

V četrtem krogu ženskega turnirja na sredozemskih igrah v Turčiji sta se pomerili Slovenija in Hrvaška. Sosedski derbi v Mersinu v skupini B se je končal brez zmagovalca, končni izid pa je bil 31:31 (14:14).

SLOVENIJA - HRVAŠKA 31:31 (14:14)

Mersin - Športna dvorana, sodnika: Al Suwaidi in Bamutref (oba Katar).

Slovenija: Zec, Stefanišin (8 obramb), Marinček, Lazović 4, Irman 4, Gregorc 1, Jeriček 4 (1), Petrinja, Šon 1, Mavsar 6 (4), Zrnec 4, Krhlikar 1, Gros 4 (1), Vidic 1, Čerenjak 1, Pelikan.

Hrvaška: Ražum (7 obramb), Kapitanović, Nemaškalo 1, Ž. Čović 1 (1), Ostarijaš 1, Milić 1, Janković 3, Milanović-Litre 6, Ježić 4, Vidović, An. Čović 2, Franković 6, Pongrac 1, Džono, Bašić 5 (2).

Sedemmetrovke: Slovenija 9 (6), Hrvaška 5 (3).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Hrvaška 10 minut.

Po treh zaporednih zmagah na prvih treh tekmah v Turčiji (Tunizija, Makedonija, Španija) so slovenske rokometašice na četrti tekmi oddale prvo točko, a vseeno vodijo v skupini B s sedmimi točkami. Hrvatice so po zmagah proti Makedoniji (29:26) in Španiji (25:24) remizirale s Slovenkami in so s petimi točkami pred zadnjim krogom na drugem mestu v skupini.

Slovenija je povedla z 2:0, kar je bila tudi njena največja prednost na tekmi, Hrvatice pa so odgovorile z delnim izidom 4:0. V prvem polčasu je bil izid kar osemkrat izenačen, kljub temu pa so si naše južne sosede v tem delu dvakrat priigrale tri gole viška (12:9, 13:10).

Vseeno se je prvih trideset minut končalo brez zmagovalca (14:14), enakovredna igra pa je trajala do 40. minute (20:20). Nato je Hrvaška povedla s 23:20 in 24:21, toda ekipa selektorice Marte Bon je v 47. minuti znova izenačila (24:24).

V drugem polčasu je bil rezultat kar 13-krat izenačen (skupno je bilo na tekmi neverjetnih 21 izenačenj), v predzadnji minuti pa so si Hrvatice priigrale dva gola naskoka (31:29). Ko je bilo videti, da bo zmaga odšla na Hrvaško, pa je Barbara Lazović z dvema zaporednima zadetkoma poskrbela za izenačenje in delitev točk (31:31).

Slovenska reprezentanca je s tekmo proti Hrvaški opravila skupinski del tekmovanja na sredozemskih igrah v Turčiji. Hrvaška (prav tako kot Slovenija se je že uvrstila v polfinale) se bo v zadnjem krogu skupinskega dela v sredo, 26. junija, pomerila s Tunizijo.

V skupini A je na prvem mestu Srbija z osmimi točkami (štiri tekme), sledi ji Črna Gora s štirimi (tri tekme), Turčija in Italija imata po dve (po tri tekme), Alžirija pa ni osovjila še nobene točke (tri tekme).