14. 12. 2013

Istrabenz Plini Izola - Krka 13:24 (7:10)

Rokometaši ekipe Istrabenz Plini Izola so v 16. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške doživeli deseti poraz. Pred domačimi gledalci v Izoli so izgubili proti Krki iz Novega mesta kar s 13:24 (7:10).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - KRKA 13:24 (7:10)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Pangerc (Škofljica) in Masleša (Trbovlje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Kojić 2, Jurič 3, Smolnik 1, Čosić 5, Zorič Stepančič 1, Božič 1, J. Jelovčan, Vidic, Vuković, Markovič, Redžić.

Krka: Štangelj, Klobčar 8 (1), Jurečič 4, Cvikl 4, Špende 5, Irman 3, Maričič, Didovič, Suholežnik, Lavrič.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 0, Krka 1 (1).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 0 minut, Krka 6 minut.

Rokometaši z Obale so bili na svojem igrišču povsem nemočni proti novomeški ekipi na čelu z vratarjem Matejem Štangljem, ki je obranil kar 20 strelov. Dolenjci so zanesljivo prišli do svoje šeste zmage, predvsem po zaslugi dobre obrambe v drugem polčasu. Krka je trenutno na petem, Izola pa po desetem porazu na devetem mestu.

Novomeščani so večino prvega polčasa imeli pobudo, hitro prišli do prednosti treh zadetkov, podoben naskok pa držali vse do konca prvih 30 minut. Kmalu po vrnitvi iz slačilnic so Dolenjci začeli plemenititi prednost.

Robert Cvikl je že v 32. minuti zadel za 12:7, po delnem izidu 6:0 med 44. in 55. minuto pa je bil zmagovalec dokončno odločen. Prednost gostov, ki so tekmecem dovolili le šest golov v drugem polčasu, je takrat znašala 21:12, največja pa je bila prav na koncu.

Pri domačih je Elvin Čosić zadel petkrat, pri gostih pa Mitja Klobčar osemkrat.

Krka bo v 17. krogu v sredo gostila Krško, Izola pa bo gostovala pri Slovanu.