15. 3. 2014

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 21:26 (10:10)

Aktualni državni prvaki iz Velenja so uspešno opravili svojo nalogo v prvem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi. Gorenje je gostovalo pri Trimu v Trebnjem in po izenačenem prvem polčasu zmagalo s 26:21 (10:10).

TRIMO TREBNJE - GORENJE VELENJE 21:26 (10:10)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Smolko (Gornja Radgona).

Trimo Trebnje: Korelec, Femec, Radelj 3, Murčehajić 2 (1), Ratajec 2 (1), Čeh, Ferlin, Skol, Sušin 1, Baznik, Rojc 2, Ferkulj 2, T. Grandovec 5, Florjančič 3, Brana, Urbič, Kotar 1.

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić, Berglez, N. Cehte 2, Medved, S. Burić, Skube 8, Golčar 3, Šoštarič 5 (1), Papež, Vrečer, Dobelšek 1, Gams 2, Nosan 1, Oštir, Dujmovič 2, Bećiri 2.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 2 (2), Gorenje Velenje 3 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 8 minut, Gorenje Velenje 6 minut.

Dvoboj polfinalnih osmoljencev nedavnega sklepnega pokalnega turnirja so dobili Velenjčani, ki so zadržali pet točk prednosti pred drugouvrščenimi Celjani in osem pred tretjim Mariborom Branikom.

V prvem polčasu je bila tekma povsem odprta, v drugi polovici tekme pa so slovenski prvaki, ki so v Trebnjem nastopili brez ostrostrelca Klemna Cehteta, vendarle uveljavili svojo kadrovsko premoč. Takoj so si priigrali sedem golov prednosti (19:12), lepo zalogo v zadetkih pa zanesljivo zadržali do konca tekme.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit otrok trebanjskega kluba Staš Skube z osmimi goli, pri poražencih pa je Tevž Grandovec dosegel pet zadetkov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 19. marca, gostila Ribnico Riko hiše, trebanjska pa v soboto, 22. marca, mariborski Branik.