15. 3. 2014

Krško - Jeruzalem Ormož 26:29 (17:14)

Krško je končnico za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške začelo s porazom. V prvem krogu so Krčani gostili ekipo Jeruzalema Ormoža in kljub vodstvu po prvem polčasu na koncu izgubili s 26:29 (17:14).

KRŠKO - JERUZALEM ORMOŽ 26:29 (17:14)

Krško - Športna dvorana, gledalcev: 250, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Krško: Polutnik, Žitnik, Miklavčič 3, Dimc, Jazbec 6, Dular 1, Cerjak, Sobotič 1, Kučič 4, Sikošek-Pelko, Čanžar 3 (2), Kastelic, Majerle 2, Koprivc 4, Zoran, Omerzel 2.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič, Putarek, Bogadi 1, Radujkovič 4, Čudič 10 (4), Gregorc 4, Belec, Mavrič, Cvetko, Mesarič 5, Rajšp 5, Peček, Kirič.

Sedemmetrovke: Krško 2 (2), Jeruzalem Ormož 4 (4).

Izključitve: Krško 4 minute, Jeruzalem Ormož 10 minut.

Krčani so zapravili že dobljeno tekmo v zadnjih minutah. Vseskozi so bili boljši, vodili ves prvi polčas in tudi precej drugega, nato pa se jim je zalomilo.

Ekipi sta bili poravnani na 21. golu, ko so spet na domačem igrišču zagospodarili gostitelji. Prednost 25:22 se je že zdela neulovljiva, ko so Ormožani začeli zadevati kot za stavo. Najprej so izenačili na 25:25 in nato povsem zasenčili razglašeno zasedbo Sandija Markla.

S šestimi goli je bil pri domačih najboljši Boris Jazbec, medtem ko je Bojan Čudić za Ormož dosegel 10 golov, od tega tudi štiri sedemmetrovke.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostila ljubljanski Slovan, ormoška pa Istrabenz Pline Izolo. Obe tekmi bosta v soboto, 22. marca.