22. 3. 2014

Velenjčani s fantastično predstavo v Rdeči dvorani spravili na kolena Paris St. Germain

Na prvi tekmi osmine finala v evropski ligi prvakov so rokometaši Gorenja poskrbeli za veliko senzacijo. Velenjčani so v Rdeči dvorani po fantastični predstavili spravili na kolena favorizirani francoski klub Paris St. Germain s 30:28 (16:13).

GORENJE – PARIS ST. GERMAIN 30:28 (16:13)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 2200, sodnika: Fleisch in Riber (oba Nemčija).

Gorenje Velenje: Taletovič, B. Burić (11 obramb), N. Cehte, Medved 4, S. Burić, Skube 8 (2), Golčar 1, Šoštarič 9, Papež, Vrečar, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmovič 6, Bećiri 1.

Paris St. Germain: Annonay (7 obramb), Sierra, Melić 7 (2), Hallgrimsson, Csaszar, Diaw 2, Vori, Gojun, Gunnarsson 3 (2), Abalo, Hansen 3, Narcisse 3, Honrubia 1, Kopljar 5, Mtima 2, Bojinović 2 (2).

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (2), Paris St. Germain 8 (6).

Izključitve: Gorenje Velenje 10 minut, Paris St. Germain 2 minuti.

Zvezdniška zasedba iz glavnega mesta Francije je dopotovala v Slovenijo v skoraj popolni zasedbi (med enajstimi tujci je manjkal samo Španec Antonio Garcia Robledo), uvodne minute tekme v polni Rdeči dvorani pa so pripadle gostom. Ti so v osmi minuti po zadetku s sedemmetrovke Fahrudina Melića, nekdanjega igralca Gorenja, povedli s 3:1, v naslednji minuti pa s 4:2.

Potem ko je Melić zgrešil naslednjo sedemmetrovko, so Velenjčani z igralcem manj (izključen je bil Janez Gams) izenačili na 4:4, nato pa so zapored sledila še tri izenačenja (5:5, 6:6, 7:7). Gorenje je igralo fantastično v obrambi, svoje pa je dodal še odlični vratar Benjamin Burić (šest obramb v prvih dvajsetih minutah). Slovenski prvaki so prvič na tekmi povedli pri izidu 7:6 v 16. minuti, nato pa je gostujoči trener Philipp Gardent vzel minuto odmora.

Toda ta ni posebej pomagala, kajti ekipa trenerja Ivana Vajdla si je po cepelinu med Stašem Skubetom in Mariom Šoštaričem v 19. minuti prvič priigrala dva gola prednosti (9:7), tri minute pozneje pa po Skubetovem zadetku (v prvem polčasu jih je skupaj dosegel pet in odlično vodil Gorenjevo igro) prvič s plus tri – bilo je 11:8. V nadaljevanju prvega polčasa se je Paris St. Germain, trenutno drugi v francoski ligi, trikrat približal samo na gol zaostanka (10:11, 11:12, 12:13).

Kljub temu je končnica tega dela igre znova pripadal fantastičnim Velenjčanom. Kapetan Niko Medved je v predzadnji minuti prvega polčasa prednost svoje ekipe spet dvignil na tri zadetke (15:12), v zadnjih sekundah pred odhodom na odmor pa je Šoštarič, s šestimi zadetki najboljši strelec tekme v prvem polčasu, poskrbel za ponovno razliko plus tri (16:13).

Navdušenje polne dvorane je kulminiralo že po uvodnih minutah drugega polčasa, ko je Niko Medved poskrbel za prvo vodstvo s plus štiri (18:14). Gostje iz Francije so se nato zaostanek nekajkrat prepolovili (16:18, 17:19, 18:20 in 19:21), nato pa je Medved z dvema zaporednima goloma spet povišal na štiri (23:19 v 42. minuti). Najvišjo razliko na tekmi so si slovenski prvaki priigrali v 45. minuti, ko je bilo po zadetku Marka Dujmoviča na semaforju neverjetnih 25:20.

Nato so sledile minute igralcev PSG-ja, ki so v štirih minutah naredili delni izid 4:0 in se približali le na gol zaostanka (24:25). Zatem sta ekipi izmenično dosegali zadetke, Gorenjeva prednost je ves čas znašala zadetek ali dva, francoski klub pa je uspel izenačiti šele v 54. minuti, ko je Fahrudin Melić zadel za 27:27. A kljub temu se Velenjčani niso vdali in končnica je znova pripadla njim.

Zapored sta se med strelce v domači ekipi vpisala Staš Skube in Mario Šoštarič (skupaj sta dosegla kar 17 zadetkov za Gorenje od skupno 30) in v 56. minuti je Vajdlova četa vodila z 29:27. Kmalu zatem je bil za dve minuti izključen Mario Šoštarič, kar so nasprotniki izkoristili in se približali na 28:29. Staš Skube je v predzadnji minuti zadel za končnih 30:28 za Gorenje, vratar Benjamin Burić (skupaj je zbral11 obramb) pa je z dvema zaporednima odličnima posredovanjima preprečil, da bi PSG zmanjšal zaostanek.

Povratna tekma osmine finala evropske lige prvakov med PSG-jem in Gorenjem bo v nedeljo, 30. marca 2014, ob 17. uri v Parizu.