22. 3. 2014

Sviš Ivančna Gorica - Krka 28:24 (14:11)

Rokometaši Sviša iz Ivančne Gorice so v drugem krogu končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške premagali Krko iz Novega mesta. Končni izid tekme v Ivančni Gorici je bil 28:24 (14:11) za gostitelje, sicer finaliste letošnjega pokala Slovenije.

SVIŠ IVANČNA GORICA - KRKA 28:24 (14:11)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Pirc (Krško) in Nahtigal (Ljubljana).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar 1 (1), Zavodnik 3, Muhovec 2, S. Stopar 7, Pekolj 1, Bučar, Kalabić 3, Slapničar, Marinčič, Sašek 6, G. Stopar 1, Sendelbah, Tomšič 4 (1).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 2, Suholežnik, Lavrič 5, Didovič, Okleščen 1, Irman, Jakše, Rašo, Orlič, Cvikl 2, Potić 3, Adamčič, Klobčar 8 (4).

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (2), Krka 5 (4).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 6 minut, Krka 6 minut.

Dolenjski obračun se je končal z zmagoslavjem izbrancev domačega trenerja Miloša Aksentijeviča, ki pa kljub prvi zmagi v končnici za obstanek ostajajo na zadnjem mestu na lestvici. Krka je v tej končnici po dveh tekmah še brez osvojene točke.

Domači rokometaši so v uvodnih dvajsetih minutah gledali v hrbet novomeški ekipi, po zaostanku s 4:8 pa so se vendarle zbrali in si že na polčasu priigrali tri gole prednosti (14:11). V nadaljevanju so imeli škarje in platno v svojih rokah ter dosegli prvo zmago v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi.

V zmagoviti ekipi je Simon Stopar dosegel sedem, Klemen Sašek pa šest golov. V gostujoči se je izkazal Mitja Klobčar z osmimi zadetki.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v petek, 28. marca, gostovala v Izoli, novomeška pa bo dan kasneje gostila Krško.