27. 3. 2014

Maribor Branik - Gorenje Velenje 34:34 (13:19)

Derbi tretjega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končal brez zmagovalca. V dvorani Tabor sta se Maribor Branik in Gorenje Velenje razšla z neodločenim izidom 34:34 (13:19).

MARIBOR BRANIK - GORENJE VELENJE 34:34 (13:19)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 1000, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Maribor Branik: Škalički, Štefanič, Žmavc, Kaleb 5, Jamnik 4 (2), Razgor 6 (1), Kodrin 2, Čudič, Hrastnik 7, Fidel, Zarabec 7 (1), Kleč, Marić 3.

Gorenje Velenje: Taletovič, Cehte, Medved 3, Burić 2, Skube 12 (1), Šoštarič 9, Papež 2, Vrečar, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmovič 4, Bećiri 1.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (3), Gorenje Velenje 1 (1).

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Gorenje Velenje 8 minut.

Rokometaši mariborskega Branika, tretji na prvenstveni lestvici, so tokrat gostili vodilne v prvenstvu Velenjčane, ki bi si z zmago skorajda že zagotovili še tretji naslov državnega prvaka zapored. Vse je kazalo, da jim bo uspelo, nato pa so domači rokometaši zrežirali preobrat z dramatično končnico in neodločenim rezultatom (34:34).

Velenjčani, ki so pred petimi dnevi v ligi prvakov senzacionalno premagali pariški PSG, danes v dvorani Tabor niso kazali pretirane utrujenosti. Tekma je bila izenačena do izida 7:7, nato pa so gosti naredili delni izid 4:0. Največja razlika jim je uspela prav ob koncu prvega polčasa, ko je Mario Šoštarič s svojim četrtim golom na tekmi zadel za 19:13. Sicer je bil najbolj razpoložen v prvem delu gostujoči rokometaš Staš Skube, ki je dosegel kar pet zadetkov.

V drugem delu pa so branikovci, ki so nastopali precej oslabljeni, pripravili velik preobrat. Potem ko je bilo na semaforju 20:29 in je vse kazalo na gladko zmago prvakov, je sledil preobrat. Velenjčani so v 14 minutah dosegli vsega dva gola, tako da so mariborski rokometaši prišli do izenačenja 32:32, nato pa po zadetku Mihe Zarabca iz sedemmetrovke prvič po uvodnem vodstvu spet povedli s 33:32.

V dramatični zadnji minuti, v katero so gostitelji vstopili z golom prednosti, so najprej gosti izenačili. Nato je že kazalo, da je Zarabec v zadnjem napadu za Maribor zadel za končnih 34:33, ko je na sceno stopil razpoloženi Šoštarič, ki je z devetih metrov prek živega zidu že po izteku igralnega časa zadel za izenačenje (34:34).

Skupno je Šoštarič tekmo končal pri devetih golih, prvi strelec gostov je bil Skube z dvanajstimi, pri Mariborčanih pa sta po sedem zadetkov dosegla Zarabec in Gašper Hrastnik.

Rokometaši mariborskega Branika bodo v naslednjem krogu v nedeljo, 13. aprila, doma gostili Celje Pivovarno Laško, velenjska ekipa pa bo v 4. krogu v soboto, 12. aprila, doma gostila Sevnico.