28. 3. 2014

Slovan - Jeruzalem Ormož 29:28 (15:12)

Tekma med vodilnima kluboma v končnici za obstanek v 1. NLB Leasing ligi za moške se je končala z minimalno zmago Slovana. Ljubljančani so v domači dvorani na Kodeljevem ugnali Jeruzalem Ormož z 29:28 (15:12).

SLOVAN - JERUZALEM ORMOŽ 29:28 (15:12)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Teršek in Rižnar (oba Hrastnik).

Slovan: Erak, Križman, Sankovič 5, Bogdanič-Jenko 2, Matajič 3, Cvetko, Župič, Skušek 7 (7), Kete 5, Pogačnik 6, Kolakovič, Jandrič, Kovačič 1, Krivic, Kastelic.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Poznič 2, Kolmanič, Putarek, Bogadi 1, Radujković 2, Čudič 11 (8), Gregorc 3 (1), Cvetko, Belec, Šišmanovič 5, Mesarić 1, Rajšpl, Peček 2, Kirič.

Sedemmetrovke: Slovan 8 (7), Jeruzalem Ormož 9 (9).

Izključitve: Slovan 8 minut, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Obračun ekip z vrha spodnjega dela prvenstva so dobili domači in se tako še vedno vodilni ekipi iz Ormoža približali le na točko. Po izenačenem začetku so si gostitelji do polčasa priigrali tri gole prednosti (15:12), ki so jo obdržali do polovice drugega dela.

Takrat so se gostje približali le na gol, a je Slovan spet pobegnil in po zadnjem zadetku Roberta Sankoviča v 56. minuti je bilo 29:25. Najboljši strelec Slovana je bil s sedmimi goli Janez Skušek, vse je dosegel s sedmih metrov.

A Jeruzalem je v zadnjih minutah zaostanek nadoknadil, Bojan Čudič je bil natančen s sedmih metrov (skupno je dosegel enajstih golov, od tega osem sedemmetrovk) ter pripeljal svojo ekipo na 28:29. Toda popolnega preobrata ni bilo in tesne zame se je veselila ekipa s Kodeljevega.

V naslednjem krogu 11. aprila bo Jeruzalem gostil Sviš, Slovan pa bo igral s Krko.