27. 4. 2014

Ribnica Riko hiše - Celje Piv. Laško 26:37 (10:17)

Zadnjo tekmo šestega kroga v končnici za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške sta odigrali ekipi Ribnica Riko hiše in Celje Pivovarna Laško. Točki sta odšli v Celje, kajti gostje so visoko zmagali s 37:26 (17:10).

RIBNICA RIKO HIŠE - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 26:37 (10:17)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Šega. Leban 4 (2), Merhar 2, Fink 1, Atanasov 2, Oražem, Pahulje 2, Grebenc 2, Henigman 2 (1), Nosan 4, Andoljšek 1, Pucelj, Abrahamsberg 2, Batinič 2, Markovič 2.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar, Marguč 7, Žuran, Janc 4, Razgor, Skube 8, Miklavčič 2, Slišković 3, Potočnik, Zelenović 1, Bundalo 1, Mačkovšek 2, Lekai 4, Žvižej 6 (3).

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 4 (3), Celje Pivovarna Laško 5 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 8 minut, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Rdeči karton: Bundalo (Celje Pivovarna Laško, 46. minuta).

Celjski rokometaši so dobili tudi šesto tekmo končnice državnega prvenstva in ohranjajo dve točki zaostanka za vodilnim Gorenjem, ki so ga premagali v prejšnjem krogu. Ribničani so doživeli četrti poraz v končnici za prvaka, a ostajajo na četrtem mestu na lestvici.

Uvodne minute so bile izenačene, razliko pa je naredila gostujoča obramba. Po 4:4 v 8. minuti so Celjani strnili svoje vrste, po nekaj obrambah Urbana Lesjaka pa je razlika počasi začela naraščati - do polčasa je bilo 17:10.

Gostje niso popuščali, prednost so še povišali, igra Ribnice pa je razpadla. V zaključku je gostujoči trener Branko Tamše ponudil priložnost še preostalim rezervistom, ki niso popuščali, Celje pa je zabeležilo visoko zmago.

Prvi strelec tekme je bil Sebastian Skube z osmimi goli, Gašper Marguč jih je dodal sedem. Na drugi strani sta jih pri Ribničanih vsak po štiri dosegla Mitja Nosan in Patrik Leban.

Celjska ekipa bo tekmo naslednjega kroga igrala v sredo, 30. aprila, ko se bo doma pomerila s Sevnico, Ribničani pa bodo obračun 7. kroga igrali v nedeljo, 4. maja, ko bodo gostili velenjsko Gorenje.