30. 4. 2014

Krka - Sviš Ivančna Gorica 26:24 (15:11)

Igralci Krke so v sedmem krogu končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi dosegli drugo zmago. Pred domačimi gledalci so bili Novomeščani boljši od Sviša iz Ivančne Gorice s 26:24 (15:11).

KRKA - SVIŠ IVANČNA GORICA 26:24 (15:11)

Novo mesto - Športna dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Teršek in Rižner (oba Hrastnik).

Krka: Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič, Didovič, Okleščen 2, Špende, Štanglej, Maričič, Irman 8 (3), Furdi, Orlič, Cvikl 2 (1), Zaponšek, Potić 7 (1), Adamčič, Klobčar 2 (1).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanović, Tekavec, Zidar, Zavodnik 2, Muhovec, S. Stopar 7 (4), Pekolj, Bučar, Kalabić 7, Strmole, Slapničar, Sašek 3, G. Stopar, Sendelbah 1, Tomšič 4 (1).

Sedemmetrovke: Krka 10 (6), Sviš Ivančna Gorica 7 (5).

Izključitve: Krka 10 minut, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Novomeščani so imeli dolgo časa tekmo proti Svišu iz Ivančne Gorice pod nadzorom, a so se na koncu za zmago morali zelo potruditi. Začeli so s petimi goli, dolgo časa vodili za štiri ali pet, na odmor pa sta ekipi odšli pri rezultatu 15:11.

Tudi nekaj uvodnih minut drugega polčasa je še minilo v znamenju rokometašev Krke, po 18:15 pa so prejeli tri gole in Sviš je prvič na tekmi izenačil. Gosti se niso dali, držali so stik, zadnjič izenačili na 24:24, a na koncu vseeno ostali praznih rok.

Najučinkovitejši strelec je bil Jan Irman, ki je zadel osemkrat, sedem golov je za domače prispeval Nikola Potić, na drugi strani sta po sedemkrat zadela Simon Stopar in Elvir Kalabić.

Novomeščani bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, 10. maja, ko bodo gostovali v Krškem, Sviš bo dan prej gostil Istrabenz Pline Izolo.