18. 10. 2014

Zelene Doline Žalec - Veplas Velenje 28:23 (12:10)

Žalčanke je prvič vodil novi trener Jernej Rantah, ki je ekipo prevzel po 3. krogu ligaškega dela tekmovanja, potem ko je Nikola Bistrovič zaradi osebnih razlogov podal odstopno izjavo in zapustil klub.

Žalčanke so pred polnimi tribunami v domači dvorani poskrbele za vznemirljivo predstavo, vodile so večino tekme, le pri 17:17 so Velenjčankam dopustile kratkotrajno izenačenje.

Začele so odločno in  so do 15. minute vodile že za pet golov (9:4), potem pa so to razliko vzdrževale do 26. minute srečanja. Do sredine drugega polčasa so potem Velenjčanke vztrajno lovile Zelene Doline Žalec, vse do izenačenja na 17:17 v 46. minuti. Razlog je predvsem v odlični obrambi velenjske vratarke Edite Amon, ki je ubranila poleg strelov iz igre tudi polovico žalskih enajstmetrovk. V drugi polovici drugega polčasa so se Žalčanke ponovno odlepile in  povedle v 48. minuti najprej za dva, največ pa za šest golov v 56. minuti. Narekovale so visok ritem igre, ki mu Velenjčanke niso mogle enakovredno slediti.

Zelene Doline  Žalec - Veplas Velenje    28:23 (12:10)

Žalec, dvorana I. OŠ Žalec, 200 gledalcev. Sodnika: Majer in Žitnik.

Zelene Doline Žalec: Potočnik, Danijel, Majcen, Korotaj 1, Čede, Zrnec 1, Sutaj 4, Turnšek, Okleščen 9, M. Košir, Feldin , Pirc 5, Pandžič, Kompan 8, J. Košir. Trener: Jernej Rantah.

Veplas Velenje: E. Amon, Simič, Pajič, Tomič 2, B. Nakič 1, Ferenc 1, Majerič, Nakić, M. Naglič 3, I. Amon 1, Tabakovič 1, Finkšt 10, Mičić, Halilović 4. Trenerka: Snežana Rodič.

Sedemmetrovke:  Zelene Doline Žalec 6 (3), Veplas Velenje 9 (8).

Izključitve: Zelene Doline Žalec 4, Veplas Velenje 12 minut