22. 11. 2014

Riko Ribnica - Krško 36:24 (18:10)

V enajstem krogu v 1. NLB Leasing ligi so se rokometaši Rika Ribnice srečali z zadnjeuvrščeno ekipo Krškega. Ribničani so zmagali z 12 goli razlike, končni rezultat pa je bil 36:24 (18:10).

RIKO RIBNICA - KRŠKO 36:24 (18:10)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Štrigl (Velenje).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (2), Fink 1, Atanasov 4, Grebenc 4, Henigman 1, Skušek 8, Andoljšek 1, Pucelj 4, Pahulje 1, Nosan 2 (1), Markovič 4, Batinič 2, Košmrlj.

Krško: Žitnik, Polutnik, Zorič, Perko 1, Dular, Ban 7 (1), Sobotič, Kodrič 1, Kastelic, Sintič, Hriberšek, Sendelbah 3, Zoran 1, Vrečar 7, Grušovnik 4, Glogovšek.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Krško 3 (1).

Izključitve: Riko Ribnica 4 minute, Krško 2 minuti.

Rokometaši iz dežele suhe robe so po pričakovanju osvojili sedmi par točk in se po številu točk izenačili s četrtouvrščenimi Trebanjci, ki bodo v nedeljo gostovali pri Mariborčanih, medtem ko so igralci iz Posavja doživeli deseti poraz. Na dosedanjih enajstih tekmah so premagali le Sevničane.

Izbranci nekdanjega selektorja slovenske ženske reprezentance in Krima Roberta Beguša so bili od prve do zadnje minute gospodarji domačega igrišču. Že na polčasu so si priigrali visoko prednost (18:10).

V nadaljevanju so jo gostitelji še oplemenitili, hkrati pa je Beguš dokaj enakomerno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, tako da se niti niso preveč utrudili. Na koncu so zmagali kar z dvanajstimi goli razlike (36:24).

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Janez Skušek z osmimi, Matic Vrečar je v gostujoči zasedbi dosegel enega manj.

Krško bo v prihodnjem krogu v sredo, 26. novembra, gostovalo v Velenju, zasedba iz Ribnice pa bo v soboto, 29. novembra, gostovala v Slovenj Gradcu. (sta)