23. 11. 2014

Maribor Branik - Trimo Trebnje 30:29 (13:15)

Na zadnji tekmi enajstega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Maribor Branik in Trimo Trebnje. Rokometaši mariborskega Branika so premagali Trimo s 30:29 (13:15).

MARIBOR BRANIK - TRIMO TREBNJE 30:29 (13:15)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 400, sodnika: Cvetko in Turnšek (oba Celje).

Maribor Branik: Škalički, Taletović, Čudič 5, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 6 (2), Špelić 6, Jamnik, Poklar 2, Sok 5, Hrastnik 3, Fidel 1, Žabič 1, Verdinek, Miškovič 1, Mlakar 2.

Trimo Trebnje: Jelovčan 9, Brana 3, Urbič, Femec, Radelj 2, Skol 7 (5), Kotar, Sušin 1, Željko, Potočnik 7, Udovič 1, Sašek 1, Ferkulj 2, Grandovec 3, Florjančič 5 (2).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (2), Trimo Trebnje 7 (7).

Izključitve: Maribor Branik 10 minut, Trimo Trebnje 4 minute.

Rdeči karton: Potočnik (Trimo Trebnje, 60. minuta).

Dvoboj ekip na mestih tik pod vrhom lestvice je bil tesen in negotov. Dolgo časa je kazalo na zmago Trebanjcev, Mariborčani pa so na koncu le strnili vrste in poskrbeli, da sta točki ostali doma.

Po izenačenem začetku prvega polčasa so si prvi dva gola naskoka priborili gostje, takšno prednost pa so zadržali tudi do izteka prvih 30 minut, ko je bilo na semaforju 13:15. Takoj na začetku drugega dela je bila prednost Trima tri gole, vsaj dva gola pa so gostje ohranili do izida 22:20.

Takrat so domači prvič prišli do izenačenja, pa spet dovolili tekmecem, da so pobegnili. A nekaj minut pred koncem je bilo spet izenačeno, najprej pri 27:27, nato še 29:29. Žiga Mlakar pa je z zadnjim golom na tekmi poskrbel za zmago Maribora.

Pri domačih sta bila s po šestimi goli najbolj učinkovita Ante Kaleb in Nikola Špelić, gostje so imeli dva strelca s po sedmimi goli, Roka Skola in Gregorja Potočnika.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, trebanjska pa bo gostila Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta v soboto, 29. novembra. (sta)