Škofljica Pekarna Pečjak - Koper 2013 25:30 (14:15)

Škofljica– Športna dvorana, gledalcev 80, sodnika: Ocvirk in Čretnik.

Škofljica Pekarna Pečjak: Obajdin 8(2), Glavič, Jovanovič 4, Regner 2, Kozole 3, Huskič 2, Pečjak, Zgonec, Slanc 2, Lampelj 2, Marolt 1, Hvala, Lešek 1. Trener: Alan Krajnc

Koper: Ponikvar, Zugani 1, grzentič 7, Krečič 1, Matijaševič, Moljk 3, Gorela, Rapotec 3, Sokolič 2, Marič, Frank 1, Ravlija 1, Bratkovič 10(5), Gašperšič 1, Vran, Dobrila. Trener: Zoran Jovičič

Sedemmetrovke: Škofljica Pekarna Pečjak 3(2), Koper 5(5).

Izključitve: Škofljica Pekarna Pečjak 2 minut, Koper 4 minute.

V tekmi, ki se je pričela z 20 minutno zamudo ( zastoj na avtocesti), so prvi povedli gostje. Domači so v naslednjem napadu izenačili, potem pa so gostje povedli za dva zadetka. Po začetni nervozi so se domačini prebudili in začela se je prava rokometna tekma, ki je bila na trenutke prava poslastica, saj smo videli vse elemente vrhunske igre: lepa preigravanja, akcije, zanimive strele, odlične obrambe, bravurozne obrambe obeh vratarjev. To je bila poslastica, uprizorjena z obeh strani. Gostje so bili večino polčasa v minimalnem vodstvu, domačinom je uspelo nekajkrat rezultat izenačiti in pred koncem polčasa celo povesti (14:13). Kljub temu sta ekipi odšli na odmor z rezultatom 14:15.

V začetku drugega polčasa je nastopilo 10 minut črne luknje v igri domačinov in v tem času so gostje ušli na razliko šestih zadetkov(14:20). Po minuti odmora se je igra domačih močno popravila, vendar za kaj več, kot zmanjšanje razlike na -4, se ni izšlo. Videli smo veliko zgrešenih 100% strelov, predvsem pa je drugi polčas zaznamoval gostujoči vratar Vran, ki je praktično zaklenil vrata in so domači igralci že kar obupavali nad svojimi, sicer izdelanimi streli, ki nikakor niso našli poti v mrežo.

Ob zaključnem pisku sirene je tako rezultat obstal pri 25:30.

V naslednjem krogu ekipa Škofljice Pekarne Pečjak doma gosti ekipo RD Moškanjcev Gorišnice, v Koper pa v goste prihaja ekipa RK Cerklje.