12. 12. 2014

Slovan - Krka 19:26 (7:14)

Rokometaši Slovana so v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi doživeli osmi poraz v letošnjem tekmovanju. Ljubljančani so v domači dvorani na Kodeljevem izgubili proti Krki iz Novega mesta z 19:26 (7:14).

SLOVAN - KRKA 19:26 (7:14)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

Slovan: Nunčič, Ži. Matajič 2, Grojzdek, Marinček, Bogdanović-Jenko 1, Berdajs, Selaković, Kete 4, Stojnić, Erak, Krivic 1, Topolovec 1, Kovačič 4, Ža. Matajič, Planinc 4, Sanković 2.

Krka: Božič, Lavrič 1, Didovič, Okleščen 3, Bevec, Rojc, Pršina 1, Štangelj, Jakše 3, Rašo, Smolnik 9, Furdi, Cvikl 3, Potić 4, Adamčič, Klobčar 2.

Rokometaši iz dolenjske prestolnice so dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu in se po številu točk izenačili z današnjimi osmoljenci iz Ljubljane. Oboji imajo po štirinajstih odigranih tekem po dvanajst točk, toliko so jih zbrali tudi rokometaši iz Škofje Loke, ki bodo v soboto gostili državne prvake iz Celja.

Ljubljančani so bili le v začetku tekme v vodstvu, nato pa so niti igre v svoje roke vzeli Dolenjci in si že po petnajstih minutah priigrali prednost treh golov (7:4). Še bolj prepričljivo predstavo pa so prikazali v drugi polovici prvega polčasa. V 20. minuti so povišali na 10:4, do odhoda na veliki odmor pa svojo zalogo v zadetkih še oplemenitili (14:7).

V drugem polčasu se podoba na igrišču ni bistveno spremenila, Novomeščani so s preudarno igro zatrli vse ljubljanske poskuse po prevratu. V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Žiga Smolnik z devetimi in Nikola Potić s štirimi goli, toliko so jih v poraženi zasedbi dosegli tudi Andraž Kete, David Kovačič in Nejc Planinc.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, novomeška pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico. Obe tekmi bosta v soboto, 20. decembra. (sta)