13. 12. 2014

Krško - Jeruzalem Ormož 25:33 (11:15)

Krško še vedno ostaja na zadnjem mestu na lestvici v 1. NLB Leasing ligi. V 14. krogu so Krčani pred domačimi gledalci igrali proti Jeruzalemu Ormožu in izgubili s 25:33 (11:15).

KRŠKO - JERUZALEM ORMOŽ 25:33 (11:15)

Krško - Dvorana SŠ Krško, gledalcev: 150, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Smolko (Gornja Radgona).

Krško: Polutnik, Kozole, Zorič 1, Dragan 3 (1), Dular 1, Ban 3 (2), Rozman 1, Sobotič 7, Kodrič 1, Sikošek Peljko 1, Kastelic 1, Hriberšek 3 (1), Sendelbah 2, Bogovič, Zoran 1, Glogovšek.

Jeruzalem Ormož: Kuzmančič, Kavčič, Bogadi 3, Radujković 2, Čudič 11 (4), Gregorc 1, Veselko, Grizolt, Kocbek 2, Balent, Kosi, Mesarič 10, Levak 2, Petrovič, Rajšpl 2, Šutalo.

Sedemmetrovke: Krško 7 (4), Jeruzalem Ormož 4 (4).

Izključitve: Krško 8 minut, Jeruzalem Ormož 10 minut.

Ormožani so po pričakovanju dosegli šesto zmago v državnem prvenstvu, Krčani pa ostajajo na dnu lestvice z vsega dvema točkama.

Izbranci domačega trenerja Gašperja Kovača, ki je v začetku tega meseca zamenjal Nenada Stojakovića, so večji del prvega polčasa kljubovali favoriziranim Ormožanom, ki so si prednost štirih golov (15:11) priigrali šele v sami končnici.

V začetku drugega polčasa so gosti povsem zagospodarili na igrišču in si hitro priigrali osem golov prednosti (22:14) ter tekmo mirno pripeljali do konca.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj razpoložena prvi strelec državnega prvenstva Bojan Čudič z enajstimi in Danijel Mesarič z desetimi goli, v domači pa je Tadej Sobotič dosegel sedem zadetkov.

Zasedba iz Krškega bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, ormoška pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 20. decembra. (sta)