20. 12. 2014

Krka - Sviš Ivančna Gorica 30:24 (17:11)

Krka iz Novega mesta je v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegla sedmo zmago. Novomeščani so bili pred domačimi gledalci boljši od Sviša iz Ivančne Gorice s 30:24 (17:11).

KRKA - SVIŠ IVANČNA GORICA 30:24 (17:11)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 400, sodnika: Klančar in Kočevar (oba Ribnica).

Krka: Štangelj, Jurečič 4, Lavrič 1, Didovič 2, Okleščen 2, Bevec 1, Rojc 6, Jakše 2, Rašo, Smolnik 6 (5), Furdi, Cvikl 4, Božič, Potić, Adamčič 1, Klobčar 1.

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Tekavec, Nered 3, Bregar, Marušič 3, Zavodnik 1, Hrovat, S. Stopar 2, Pekolj 2, Kalabić 6, Slapničar, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 3, Bučar 2.

Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Sviš Ivančna Gorica 1 (0).

Izključitve: Krka 20 minut, Sviš Ivančna Gorica 14 minut.

Rdeča kartona: Lavrič (Krka, 35. minuta), Smolnik (Krka, 54. minuta).

Dolenjski obračun se je končal z zanesljivo zmago novomeških rokometašev. Tekma je bila izjemno bojevita, o tem zgovorno pričajo številne izključitve, pa tudi dva rdeča kartona.

Novomeščani so imeli niti igre v svojih rokah od prve do zadnje minute in imeli goste vseskozi pod svojim nadzorom. Najvišjo prednost so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor, ko so povedli s 17:10.

V drugem polčasu se podoba na igrišču ni bistveno spremenila: gosti so se sredi polčasa resda približali na tri gole zaostanka (23:20), sama končnica pa je minila brez stresnih trenutkov za domače rokometaše.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Rojc in Žiga Smolnik. Oba sta prispevala po šest golov, toliko jih je v gostujoči dosegel tudi Elvir Kalabić.

Državno prvenstvo se bo zavoljo svetovnega prvenstva v Katarju nadaljevalo februarja prihodnje leto. Sviš Ivančna Gorica se bo zavoljo obveznosti celjske zasedbe v evropski ligi prvakov s slovenskim prvakom bržkone pomerila 11. februarja, Krka pa bo 14. februarja gostovala v Ribnici. (sta)