20. 12. 2014

Jeruzalem Ormož - Slovenj Gradec 2011 33:23 (17:9)

Ormožani so z zmago v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi na prvenstveni lestvici znova prehiteli goste iz Slovenj Gradca. V dvorani na Hardeku je Jeruzalem Ormož zmagal s 33:23 (17:9).

JERUZALEM ORMOŽ - SLOVENJ GRADEC 2011  33:23 (17:9)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 200, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).

Jeruzalem Ormož: Šutalo, Balent, Kolmančič 1, Grizolt, Radujković 3, Bogadi 4, Rajšp 2, Kosi 1, Čudič 8 (5), Topolovec, Veselko 1, Levak 2, Petrovič 1, Mesarić 5, Gregorc 2, Kocbek 3.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Kašnik, Humek, Šavc 2, Voršič 2, Zbičajnik 1, Čivčič 1, Ovniček 1, Doberšek 2, Levc 2, Kobolt 4, Krevs, Poklič 4 (1), Štumpfl 4.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 7 (5), Slovenj Gradec 2011 1 (1).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 8 minut, Slovenj Gradec 2011 6 minut.

Ormožani so zanesljivo premagali oslabljene tekmece iz Slovenj Gradca, ki so nastopili brez Gala Levca, Žana Šola, Danijela Plešeja in Martina Podstenška.

Izbranci domačega trenerja Saše Prapotnika so si že na polčasu priigrali sedem golov prednosti, najvišjo pa so si priigrali v 45. minuti, ko je bilo 27:12. V zaključku tekme so Ormožani zaigrali z manj izkušenimi igralci.

To so Korošci izkoristili in ublažili zaostanek. Najbolj učinkovit igralec na tekmi je bil prvi strelec slovenske lige Bojan Čudič z osmimi goli.

Državno prvenstvo se bo zavoljo svetovnega prvenstva v Katarju nadaljevalo februarja prihodnje leto. Ormoška ekipa bo gostovala v Velenju, zasedba iz Slovenj Gradca bo gostila Istrabenz Pline Izolo, obe tekmi pa bosta 14. februarja. (sta)